Maszyny uprawne Köckerling. Propozycje zakupowe

Niemiecka firma Köckerling od dziesiątek lat dostarcza wysokiej klasy maszyny rolnicze. Produkcja maszyn do uprawy roli obejmuje między innymi kultywatory oraz inne agregaty uprawowe i uprawowo-siewne. Większość z nich jest dostępna również na rynku polskim, u rodzimych dystrybutorów. Jakimi technologiami Köckerling warto się zainteresować?

Kultywatory

Kultywatory, czyli agregaty doprawiające/przedsiewne, to funkcjonalne narzędzia rolnicze wykorzystywane przede wszystkim do spulchniania roli oraz niszczenia chwastów. Wśród propozycji marki Köckerling, na uwagę zasługują kultywatory Allrounder Classic oraz Allrounder Profiline, które ze względu na swoją budowę i sześćdziesięciocentymetrowy prześwit pod ramą są standardowymi agregatami doprawiającymi. Jednocześnie służą jako uniwersalne narzędzia do uprawy pożniwnej i dobrego przygotowania gleby pod siew.

Agregaty uprawowe

Poza wymienionymi kultywatorami, warto pochylić się nad innymi propozycjami z zakresu agregatów uprawowych. Dla małych i średnich gospodarstw z ciągnikami o mocy 100-160 KM ciekawe rozwiązanie stanowi trójbelkowy agregat do uprawy pożniwnej i głębokiego spulchniania Köckerling TRIO. Czterobelkowy model QUADRO nada się natomiast do prac w dużych gospodarstwach. Podobny do niego agregat VECTOR posiada hydrauliczną regulację głębokości pracy EasyShift. Model VARIO to z kolei przykład agregatu ośmiobelkowego, do maksymalnego mieszania gleby w uprawie bezorkowej, który może całkowicie zastąpić pług.

Brony talerzowe

Ciężko wyobrazić sobie pracę na roli bez bron talerzowych. REBELL Classic T w programie Köckerling zaliczana jest do bron kompaktowych, służących do płytkiej oraz średniej uprawy.

Okazalszą konstrukcyjnie propozycją jest REBELL Profiline. To ciężki agregat talerzowy wykorzystywany do mieszania dużych ilości słomy z glebą wraz z równoczesnym wtórnym zagęszczeniem gleby, co ułatwia szybkie wschody nasion chwastów i ziarna utraconego po kombajnie – objaśnia ekspert firmy KAGRO, oferującej maszyny oraz akcesoria Köckerling.

Nowoczesne brony Köckerling z podwójnym zintegrowanym wałem STS gwarantują nad wyraz efektywną i nieprzerwaną pracę rolniczą. Umożliwiają płytkie zerwanie ścierniska, doprawienie pola pod siew oraz wymieszanie gleby z nawozami mineralnymi/organicznymi.

Agregaty uprawowo-siewne

Uniwersalne agregaty uprawowo-siewne są szczególnie cenione, a te oferowane przez Köckerling wywiązują się z powierzonych im ról znakomicie. Talerzowy agregat uprawowo-siewny VITU pasuje zarówno do siewu konwencjonalnego po orce, jak i siewu w mulcz. Uniwersalną maszynę do siewu stanowi też redlicowy agregat ULTIMA. Wymienione sprzęty są chętnie użytkowanie w profesjonalnych gospodarstwach – do siewu zbóż, grochu, a nawet kukurydzy. Zapewniają uzyskanie świetnych plonów przy dość niewielkich kosztach.

Technologia strip-till

Poruszając temat agregatów rolniczych Köckerling, nie można pominąć zagadnienia jakim jest technologia strip-till. W przypadku agregatu Köckerling Master, technologia ta optymalnie łączy uprawę gleby i aplikację nawozów, pozwalając na siew tradycyjny lub punktowy w jednym-dwóch przejazdach. Więcej informacji o propozycjach ofertowych Köckerling można znaleźć na stronach polskich dystrybutorów, m.in. pod adresem kagro.pl.

Materiał partnera