Jak i po co drukuje się wlepki?

Wlepki to małe, samoprzylepne naklejki reklamowe, które są obecnie bardzo popularne i wykorzystuje się je w wielu branżach. Jest to forma reklamowa, która sprawdza się m.in. jako dodatek do sprzedawanego produktu lub jako pewnego rodzaju wizytówka, którą można rozdawać np. na targach. Czemu konkretnie warto drukować wlepki? Dowiedz się, gdzie można je zamówić oraz jak wygląda ten proces.

Po co drukować wlepki?

Wlepki to świetne medium reklamowe, które w prosty i tani sposób pełni idealnie swoją funkcję. Warto podkreślić, że tego typu naklejki reklamowe idealnie sprawdzą się dla wszystkich osób, które prowadzą własny biznes. Wlepki mogą stanowić dodatek np. do sprzedawanych produktów. Tym samym każdy klient będzie mógł poinformować szersze grono, że jest właścicielem konkretnego artykułu. Jest to popularne, gdy wielu użytkowników manifestuje tym samym nie tylko zadowolenie z otrzymanych produktów, ale również to, że utożsamia się z filozofią marki. Wlepki to także świetne medium dla usługodawców, którzy mogą wykorzystywać je zamiennie do wizytówek. Dlatego też wiele osób rozdaje je na targach bądź po uzyskaniu zgody właściciela zostawia w miejscach, gdzie mogą znaleźć się ich potencjalni klienci (np. w kawiarniach). Tego typu naklejki reklamowe można także umieszczać w przestrzeni publicznej, jednak należy podkreślić, że zawsze trzeba uzyskać na to zgodę osoby zarządzającej terenem.

Gdzie zamówić wlepki i jak wygląda proces ich powstawania?

Wlepki można zamówić w każdej, profesjonalnej drukarni. Warto jednak zwrócić uwagę na te firmy, które drukują je w najwyższej rozdzielczości oraz umożliwiają realizację wlepki w dowolnym kształcie i kolorach.

Naklejki typu wlepki mogą być wykonywane na papierze lub folii samoprzylepnej. Niektóre drukarnie dbają także o wdrożenie nowości i wykonują je np. na samoprzylepnym papierze prążkowanym – podkreśla specjalista z drukarni AQRAT z Wrocławia.  

Przed procesem realizacji należy także wybrać, czy tego typu naklejki reklamowe mają być elektrostatyczne, bezklejowe, a także wodoodporne. Później drukarnia musi otrzymać projekt graficzny wlepki. Jest to jej najważniejsza część, gdyż to właśnie aspekt wizualny zaważy na tym, czy naklejka przyciągnie wzrok. Aby odbiorcy mogli przykleić ją na zeszycie, torbie, laptopie lub w innym miejscu musi się im podobać, a co za tym idzie nieść przekaz i być estetyczna. Po tym już tylko zostaje etap wydruku naklejek reklamowych i przekazanie ich klientom.

Materiał partnera