Czy warto zamawiać kuriera DHL?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z usług kurierskich i to bardzo często. Ich popularność przyczyniła się do wzrostu cen, a mimo to nikt nie rozgląda się za alternatywnymi opcjami dostawy swoich przesyłek, gdyż to jest jednak najszybszy sposób. Oferta przewoźników świadczących usługi przewozowe jest bardzo szeroka. Wśród firm kurierskich są zarówno te bardziej, jak i mniej popularne. Dzięki temu mamy możliwość wyboru tego, który ma najatrakcyjniejszą ofertę. Jednym z najpopularniejszych kurierów jest firma DHL. Przyjrzyjmy się wobec tego jak działa i czy korzystanie z jej usług się opłaca.

Zazwyczaj zanim zdecydujemy się na usługi jednej firmy kurierskiej, w pierwszej kolejności określamy pewne kryteria wyboru, aby móc go łatwiej dokonać. Pod uwagę bierzemy popularność przewoźnika, zakres i jakość świadczonych przez niego usług, a także cennik. Aktualny cennik znajdziecie pod adresem https://www.globkurier.pl/cennik/dhl/. To na tej podstawie staramy się dojść do pewnych wniosków, ustalić, która firma kurierska jest najlepsza czy po prostu, która zasługuje na nasz wybór. Na pewno będąc na tym etapie lepiej skupić się na zakresie i jakości oferowanych usług, niż na cenie. najważniejsze jest przecież to, aby przesyłka dotarła bezpiecznie i w całości. Generalnie zadanie nie jest proste, ponieważ dziś firm kurierskich jest wiele, stale pojawiają się nowe, które są początkowo jeszcze dla wielu osób niezbyt dobrze znane. Jednak zupełnie inaczej jest w przypadku firmy DHL i to na nią warto zwrócić swoją uwagę.

DHL to niemieckie przedsiębiorstwo, które zajmuje się dostarczaniem przesyłek i logistyką o zasięgu światowym. Jego oddziały znajdują się w blisko 220 krajach. Zarówno palety zagraniczne, jak i mniejsze czy większe paczki dostarcza różnymi drogami. Co chwilę wprowadza na rynek nowe usługi. Wszystkie kieruje do klientów indywidualnych i biznesowych. DHL jest jedną z najpopularniejszych firm świadczących usługi kurierskie. Dziś cieszy się ogromną popularnością i pozytywną opinią.

Plusy korzystania z usług firmy kurierskiej DHL

Korzystanie z usług firmy kurierskiej DHL wiąże się z szeregiem korzyści, których nie sposób nie zauważyć. To one sprawiają, że coraz większa liczba osób decyduje się na korzystanie z usług tego właśnie przewoźnika. Jest to jak najbardziej dobry wybór. Oto powód. Najważniejsze zalety przedstawiamy poniżej.

1. Możliwość przesyłania paczek różnej wielkości szybko i bezpiecznie

Za pośrednictwem usług kurierskich świadczonych przez firmę DHL można przesyłać tanie palety krajowe, koperty z dokumentami, a także paczki. Ich wielkość jest zróżnicowana. Na terenie Polski dostawy są realizowane w ciągu jednego dnia roboczego. Głównym celem firmy jest dostarczanie przesyłek tak szybko, jak tylko jest to możliwe i przede wszystkim bezpiecznie. Pozytywne opinie klientów są dowodem na to, że warto zwrócić uwagę na ofertę tego przewoźnika. Tym sposobem firma DHL stała się silnym konkurentem dla innych firm przewozowych działających na rynku. Stawia przede wszystkim na jakość i zadowolenie klientów. Obsługuje wszystkich na wysokim poziomie, nieustannie doskonali ofertę, chcąc w ten sposób sprostać tym prostym, jak i bardziej wygórowanym oczekiwaniom.

2. Możliwość śledzenia przesyłki i przekierowania

DHL poszczególne przesyłki dostarcza szybko i bezpiecznie, a ich status można bez problemu śledzić za pośrednictwem przeznaczonego do tego celu panelu – Znajdź przesyłkę – kurier DHL. Dzięki temu można w dowolnym momencie sprawdzić, gdzie znajduje się przesyłka, czy już wyruszyła z miejscowości nadawcy i kiedy jest przewidziana dostawa. O doręczeniu przesyłki firma informuje zarówno SMS-em, jak i przez e-mail. Klient oczekujący na swoją paczkę jest na bieżąco informowany o tym, co się z nią dzieje. Dzięki temu wie, kiedy się jej spodziewać. Świetną dogodnością dla klientów jest możliwość przekierowania paczki na inny adres. Co więcej, firma jakiś czas temu wprowadziła opcję samodzielnego odbioru przesyłki w punkcie DHL Parcel. Te są zlokalizowane w wielu miastach na terenie całej Polski. To sprawia, że osoby, które przeważnie są nieobecne w czasie próby dostarczenia przesyłki przez kuriera, mają jeszcze szansę na odebranie jej o innym czasie, czy w innym miejscu. To bardzo duża dogodność dla osób bardzo zapracowanych i tych, którzy nie zawsze są w domu.

3. Z usługi DHL można korzystać kupując na Aliexpress

Aktualnie nawet sprzedawcy na Aliexpress oferują wysyłkę kurierem DHL. Opcje są dwie, za darmo i odpłatnie. Przesyłki pokonujące trasę z Chin do Polski zwykle podążają przez Niemcy, dlatego też nie należy się dziwić, ani martwić, kiedy paczka trafi właśnie tam. Cały czas można śledzić aktualny status przesyłki i tym samym sprawdzać, gdzie znajduje się w określonym momencie. Tak więc nie ma czym się przejmować, że pokonując tak długą trasę i tym samym długo czekając na dostawę, nie będzie wiadomo, gdzie w którym momencie ta paczka się znajduje. Nawet chcąc zrobić zakupy na Aliexpress nie trzeba zamartwiać się dostawą. DHL jako jeden z nielicznych dostarcza przesyłki z Aliexpress na czas i zupełnie bezproblemowo. Teraz każdy może się o tym przekonać.

4. Szybkie nadawanie przesyłek

Wystarczy wypełnić dane przesyłki przez internet, co zajmuje zaledwie 3 minuty, a następnie nadać przesyłkę u kuriera lub w punkcie DHL, aby już niebawem wyruszyła w drogę. Wypełniając bardzo krótki formularz można jednocześnie sprawdzić, ile kosztuje. Strona internetowa DHL dostarcza klientom najważniejsze informacje dotyczące nadawania przesyłek, ich odbierania i pozostałych usługach. Dzięki nim można się przekonać, że korzystanie z oferty firmy DHL naprawdę się opłaca. Jeszcze do niedawna i wciąż w wielu firmach kurierskich formalności były znacznie bardziej skomplikowane. Dziś na szczęście już się od tego odbiega, a przede wszystkim obszerne formalności to już przeszłość w firmie DHL.

5. Dogodne warunki współpracy

Przesyłkę można nadać z dowolnego urządzenia, które ma dostęp do internetu. Nieważne, czy jest to komputer, smartfon czy tablet. W cenie każdej przesyłki jest wliczone ubezpieczenie. Nadając przesyłkę na stronie DHL można uniknąć skomplikowanych formalności i pośredników. Najwygodniejsze dla klientów jest to, że chcąc nadać przesyłkę nie muszą wcale podpisywać żadnych umów. Wszystko przebiega sprawnie, wygodnie i bez najmniejszych utrudnień.

Minusy usług świadczonych przez firmę DHL

Wybierając firmę kurierską zwykle chcemy wiedzieć nie tylko jakie są korzyści czy plusy korzystania z usług konkretnego przewoźnika, ale jego wady także. Musimy nastawić się na ewentualne problemy czy jakieś trudności albo po prostu poznając je, zrezygnować z tego usługodawcy. W każdym razie bardzo ważne jest to, aby zapoznać się nie tylko z plusami, ale i minusami.

1. Wysokie ceny usług

Trudno jest wypowiadać się o minusach usług, jakie świadczy firma DHL, gdyż właściwie ich nie ma. Gdyby jednak się uprzeć, można byłoby dojść do wniosku, że cennik nie jest zbyt atrakcyjny. Ceny są wysokie, zresztą podobnie jak u innych przewoźników. Z roku na rok usługi te stają się coraz droższe, a wpływ na to ma wiele czynników. W każdym razie jak to zwykle bywa, każdy chciałby, aby kurierzy dostarczali ich przesyłki najlepiej „za grosze”. W związku z tym to chyba jedyny minus, na który można byłoby zwrócić uwagę. Poza tym firma cieszy się ogromną popularnością na rynku, więc to musi o czymś świadczyć.

Podsumowanie

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób korzysta z usług kurierskich nie tylko podczas robienia zakupów przez internet, ale również w przypadku chęci wysłania dowolnej przesyłki w konkretne miejsce. Jeszcze do niedawna usługi te wcale nie były drogie. Dziś ceny są znacznie wyższe. Mimo to wiele osób wciąż zamawia kuriera, coraz częściej robiąc to przez internet. Przeważnie wybór pada na firmę DHL, która właściwie już od dawna cieszy się ogromną popularnością na rynku. Plusów korzystania z usług tej firmy jest wiele. Minusów zdecydowanie mniej, bo praktycznie nie ma ich wcale. Niezadowolenie w stosunku do tej firmy wynika przede wszystkim z cen, ponieważ z roku na rok wzrastają. To jednak nikogo nie zniechęca do korzystania z oferty tego przewoźnika, gdyż tak naprawdę ceny swoich usług podnoszą wszystkie firmy kurierskie bez wyjątku. W związku z tym jakość usług i szybkość ich świadczenia przesądza o wszystkim i jednocześnie motywuje do dalszego korzystania z obsługi danego przedsiębiorstwa. Zresztą po co szukać innej firmy, skoro ta świadczy usługi na wysokim poziomie, zawsze dbając o zadowolenie klienta. Tak więc podsumowując i odpowiadając na główne pytanie zawarte w temacie – tak warto zamawiać kuriera DHL. Przekonało się o tym wielu ludzi na całym świecie. Swoje usługi świadczy na bardzo wysokim poziomie i przede wszystkim bezpiecznie oraz szybko. Można go błyskawicznie zamówić, nie trzeba podpisywać umów. Wielu mówi, że współpraca z tą firmą to sama przyjemność. Warto w takim razie samodzielnie się o tym przekonać. Dziś zamówić kuriera DHL może każdy, niezależnie od tego, co chce przetransportować, ma firmę czy też nie.

Materiał partnera