Popularne skutery wodne. Przegląd ofertowy

Do skuterów wodnych przekonuje się coraz więcej naszych rodaków. Ceny nawet nowych modeli nie są wygórowane, a poczucie wolności, jakie zapewnia sunięcie skuterem po akwenie to coś absolutnie wspaniałego. Z naszego artykułu dowiedzą się Państwo, jakie są obecnie najpopularniejsze marki skuterów wodnych i czym się kierować przy wyborze maszyny dla siebie.

Dobry skuter, czyli jaki?

Warto na początku zauważyć, że skutery wodne mogą się różnić wielkością: to jednostki, którymi może pływać od jednej do czterech osób. Najczęściej mamy do czynienia ze skuterami mniejszymi, jedno- lub dwuosobowymi. Wśród oferowanych modeli skuterów wodnych są skutery służące do pływania w pozycji siedzącej lub stojącej Skutery napędzane są silnikiem spalinowym i mogą osiągać prędkość nawet 115 km/h. Poszczególne maszyny mogą mieć też różną moc silnika. Każdy, kto choć raz widział skuter na wodze, jest w stanie uwierzyć, że to szybka maszyna jak na swoje niewielkie rozmiary. Warto też pamiętać, że do kierowania skuterem wodny niezbędne jest posiadanie uprawnień Sternika Motorowodnego lub Starszego Sternika Motorowodnego.

Najlepsi producenci skuterów

Niektóre z firm produkujących skutery wodne mają już całkiem długą historię, w ofercie części z nich znajdują się też inne pojazdy np. motocykle, auta czy skutery śnieżne. Najbardziej znani producenci skuterów wodnych to: Kawasaki, Yamaha, Sea -Doo, Honda, Suzuki. Za liderów tego segmentu rynku uważa się firmy Yamaha i See-Doo. Pierwsza nich to koncern z Japonii, druga – z Kanady. Jeśli ktoś śledzi nowości, łatwo zauważy, że producenci stale ulepszają nawet cieszące się dobrą opinią klientów modele skuterów, by nie pozostać w tyle za konkurencją. Czasem nawet drobne innowacje techniczne czy niewielka zmiana kształtu łodzi poprawiają jej funkcjonalność i komfort użytkowania. Producenci wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nabywców, proponują też coraz szybsze maszyny: pływanie nimi pozwala naprawdę docenić piękno i bliskość wody.

Klasy skuterów wodnych

Nasz ekspert z firmy Taurus Sea Power dodaje jeszcze jedną istotną informację o skuterach: mianowicie są one podzielone na cztery klasy. Pierwsza to skutery uniwersalne dla raczej doświadczonych użytkowników, mają dość pojemny silnik i rozwijają duże prędkości. Skutery rekreacyjne mają mniejsze silniki, są też krótsze i lżejsze. Idealne maszyny dla początkujących miłośników sportów wodnych. Skutery sportowe to jednostki szybkie, lekkie, zwrotne i wytrzymałe. Ostatnią klasę stanowią jednoosobowe, lekkie skutery wyścigowe.

Materiał partnera