Ile kosztują kulki proteinowe?

Kulki proteinowe to prosty sposób na udany połów karpia, amura czy leszcza. Z tego rodzaju zanęty korzystają zarówno amatorzy wędkarstwa, jak i profesjonaliści. Kulki proteinowe można przygotować samodzielnie, ale znacznie prościej jest kupić gotowy do użycia produkt. Z jakim wydatkiem się to wiąże? Sprawdź, czy zakup kulek proteinowych Ci się opłaci! 

Właściwości kulek proteinowych

Kulki proteinowe, czyli białkowe, to gotowa zanęta dla ryb, którą mocuje się pod haczykiem.

Kulki są bardzo skuteczne w wabieniu ryb, a ich skład, smak i aromat można dobrać do gatunku ryby, który chcemy złowić. To zwiększa szansę na dorodny okaz i sprawia, że wędkowanie jest wyjątkowo satysfakcjonujące – przekonuje specjalista z RK Baits.

Jak działają kulki proteinowe? Ich wysoka skuteczność wynika z faktu, że wabią one ryby na wiele sposobów:

  • Apetyczny zapach. Kulki proteinowe wydzielają intensywny zapach, który jest dla ryb bardzo kuszący i, co szczególnie ważne, wyczuwalny z dużych odległości. Dzięki temu ryby rozproszone po zbiorniku kierują się w jedno miejsce – wprost na Twój haczyk!
  • Wysoka smakowitość. Kulki proteinowe są nie tylko aromatyczne, ale też smaczne – dla ryby, rzecz jasna! Ich smak sprawia, że ryba chętnie je zjada.
  • Przemyślany skład. Kulki proteinowe wabią ryby nie tylko smakiem i zapachem, ale też starannie skomponowanym składem, w którym znajdują się cenne dla ryby substancje odżywcze. Ryba, poszukując łatwego i pełnowartościowego pokarmu, nie jest w stanie oprzeć się kulce proteinowej.
  • Precyzja działania. Na rynku można dostać zarówno uniwersalne kulki proteinowe, jak i takie przeznaczone dla poszczególnych gatunków ryb. Różnią się one składem, aromatem i smakiem, tak aby trafić w upodobania np. karpia czy leszcza.

Cena kulek proteinowych

Ile kosztują kulki proteinowe? To zależy od typu i klasy produktu. Gama smaków i zapachów jest bardzo szeroka. Kulki różnią się także średnicą, co wpływa na ich wydajność. Można je dostać w różnych opakowaniach, od 100-gramowych po 20-kilogramowe. Przyjrzyjmy się więc najbardziej standardowej opcji, czyli kulkom w opakowaniach mieszczących jeden kilogram.

Koszt kilograma kulek proteinowych waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Odradzamy tutaj rozwiązania najtańsze, bo nieco wyższa cena idzie w parze z wyższą jakością i lepszymi rezultatami na stanowisku wędkarskim. Można przyjąć, że na kilogram tego rodzaju zanęty, która będzie działała na ryby jak magnes, należy wydać około 30 zł.

Co ważne, im większe opakowanie wybierzemy, tym bardziej atrakcyjna będzie cena. Jeśli jesteś zapalonym wędkarzem albo masz grono znajomych, z którymi możesz dzielić ten wydatek, warto sięgnąć po duże opakowanie. Z kolei jeśli chcesz wypróbować kulki i nie ponosić dużych kosztów na początek, sięgnij np. po słoiczek o pojemności 200ml.

Materiał partnera