wakacje-nad-morzem

Co robić na wakacjach nad morzem w brzydką pogodę?

Polskie Wybrzeże, choć jest popularnym kierunkiem wyjazdów, nie rozpieszcza pogodą. Bywa, że trzeba szukać alternatywy, bo warunki nie sprzyjają leniwemu wypoczynkowi na plaży i kąpielom. Nic straconego, bo ten rejon obfituje w miejsca warte zobaczenia! Oczywistym wyborem jest Gdańsk – piękne miasto z bogatą i wielokulturową historią, którą można poczuć na każdym kroku!

W czasie deszczu dzieci się nudzą…

A szczególnie nad morzem. Dotyczy to zresztą nie tylko dzieci. Dorośli także mogą poczuć się zawiedzeni, gdy zamiast słońca trafią na deszczową i wietrzną pogodę. Nie powinno to jednak krzyżować urlopowych planów! Jeżeli aura nie sprzyja kąpielom ani opalaniu, czas na zwiedzanie. Na pierwszy ogień idzie Gdańsk ze wszystkimi jego atrakcjami. Co warto zobaczyć w Gdańsku? O tym opowie znawczyni – przedstawicielka UNO Apartments:

Każdy turysta, który odwiedza Gdańsk, nie może ominąć Starego Miasta! Tu, wśród zadbanych kamienic, imponujących rozmachem i precyzją dawnych budowniczych, można nie tylko zobaczyć perły architektury, ale też rozpieścić podniebienie lokalnymi specjałami. A to dopiero początek. Na turystów czekają: Targ Długi, zabytki świeckie i sakralne, w tym Bazylika Mariacka czy największy w kraju ogród zoologiczny. Miasto nigdy nie śpi, więc wielbiciele nocnych zabaw też znajdą coś dla siebie. Nie brakuje również ciekawych propozycji dla wielbicieli aktywnego wypoczynku.

Atrakcje turystyczne Gdańska dla małych i dużych

W Gdańsku można się świetnie bawić nie tylko niezależnie od pogody, ale też bez względu na wiek. Oto atrakcje dla urlopowiczów małych i dużych:

Najmłodszym z pewnością przypadnie do gustu gdańskie ZOO. Jest to największy ogród zoologiczny w kraju. Jego powierzchnia to 125 ha. Można w nim spędzić cały dzień, a i tak nie wystarczy czasu by zobaczyć wszystko! ZOO w Gdańsku jest domem 1112 osobników reprezentujących 193 gatunki wszystkich królestw: ssaków, ptaków, gadów, płazów i bezkręgowców. Dodatkową atrakcją jest park linowy. Warto też skorzystać z kolejki retro. Każdego roku ogród odwiedza niemal pół miliona osób.

  • Aktywny wypoczynek w Gdańsku i okolicach

Jeżeli urlop spędzasz w ruchu, Gdańsk jest dla Ciebie! Atutem miasta i terenów podmiejskich jest doskonała infrastruktura rowerowa. Wycieczki na dwóch kółkach to propozycja zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i wielbicieli nieco bardziej wyczynowej jazdy – dostępne są zarówno szlaki przystosowane do spokojnej jazdy, jak i te trudniejsze. Dla miłośników sportów wodnych także coś się znajdzie – bliskość morza sprawia, że Gdańsk obfituje w ośrodki stworzone z myślą o nich! Nawet gdy pogoda nie sprzyja zażywaniu morskich kąpieli, może okazać się doskonała np. do windsurfingu albo kitesurfingu czy wakeboardingu!