Dystrybutory na paliwo

Rodzaje dystrybutorów na paliwo

Dystrybutory na paliwo znajdują się na każdej stacji benzynowej. Ich główną funkcją jest wydawanie i sprzedawanie paliw płynnych, pośród których wymienić możemy benzynę bezołowiową, olej napędowy i opałowy, BIOpaliwa, LPG oraz CNG. Oferowane dzisiaj dystrybutory paliwa umożliwiają dokładną kontrolę ilości pobranej benzyny lub oleju. Jakie wyróżnia się rodzaje dystrybutorów?

 

Dystrybutory na paliwo wiszące

Pierwszym rodzajem dystrybutorów na paliwo są dystrybutory wiszące. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie nie jest możliwe zastosowanie dystrybutorów stojących. Zajmują mniej miejsca, a są tak samo funkcjonalne.

Dystrybutory wiszące mogą być wyposażone we własny układ pompowy. Dostępne są także terminale, które podłącza się do istniejącego już terminala. Zawsze wybierajmy dystrybutory pochodzące od sprawdzonych producentów, takich jak firma HORN.

 

Dystrybutory na paliwo stojące

Drugim rodzajem dystrybutorów, jakie możemy znaleźć w firmie MiM Mariusz Mańkowski w Szczecinie są dystrybutory stojące. Są wyposażone w tłokowe układy pompowe, charakteryzujące się różnym poziomem wydajności i prędkości wydawanego paliwa. Najbardziej zaawansowane zbiorniki mogą wydawać paliwo z szybkością 150 l/min, dlatego świetnie nadają się do sprzedaży paliwa. Wspomniany już producent HORN gwarantuje najwyższej jakości dystrybutory, które są nie tylko dobrze wykonane, ale też proste w obsłudze i precyzyjne.

 

Dystrybutory na paliwo legalizowane

Ostatnim rodzajem dystrybutorów na paliwo są dystrybutory legalizowane. To dystrybutory, które spełniają wymagania przepisów prawnych, określone w dyrektywie o przyrządach pomiarowych, zwanej potocznie MID. Dyrektywa ta została ustanowiona 31 marca 2004 roku decyzją Parlamentu Europejskiego oraz Rady Unii Europejskiej.

Dystrybutory na paliwo legalizowane z układami pompowymi tłokowymi charakteryzują się wygodą stosowania i niezwykłą funkcjonalnością.

 

Zastosowanie dystrybutorów na paliwo

Dystrybutory na paliwo są wykorzystywane nie tylko na stacjach paliwowych. Bardzo często zapatrują się w nie również gospodarstwa rolne czy firmy transportowe. Posiadając własny zbiornik na paliwo, mogą znacznie ograniczyć wydatki poniesione na tankowanie. Własne paliwo jest w takich przypadkach doskonałym sposobem na oszczędzanie, z którego warto skorzystać, wybierając dystrybutory od sprawdzonych dostawców. W zależności od tego, ile miejsca posiadamy na ustawienie dystrybutora, zdecydujmy się na dystrybutor stojący lub wiszący. Mniejsze są mniej wydajne, ale z drugiej strony – jeśli korzystają z nich tylko nasi pracownicy – będą wyborem, którego nie będziemy żałować.

Materiał partnera