Pewny dostawca części to gwarancja pewnych produktów

Jesteś właścicielem warsztatu samochodowego albo sklepu motoryzacyjnego i poszukujesz dostawcy części? Ten artykuł jest dla Ciebie! Podpowiadamy w nim bowiem, z jakim dystrybutorem części warto podjąć współpracę. Przeczytaj i sprawdź, czym powinien wyróżniać się dostawca, który odpowiednio zadba o Twoje wyposażenie warsztatowe oraz sklepowy asortyment.

Pewny dostawca części – kluczem do sukcesu Twojej firmy

Dla właścicieli warsztatów samochodowych bądź sklepów z akcesoriami motoryzacyjnymi niezwykle istotnym czynnikiem, wpływającym na powodzenie przedsiębiorstwa, jest odpowiedni dystrybutor części. Swobodny dostęp do szerokiego asortymentu części zamiennych do samochodów osobowych, dostawczych czy motocykli oraz do właściwych oprogramowań warsztatowych stanowi klucz do sukcesu każdego warsztatu lub sklepu motoryzacyjnego. Jaki zatem powinien być odpowiedni dostawca części?

Staż na rynku

Dobry dostawca części to pewny dostawca, czyli taki, który jest obecny na rynku od lat i posiada odpowiednie doświadczenie oraz znajomość potrzeb swoich klientów. Wieloletnia działalność na rynku jest równoznaczna z tym, że klienci darzą takiego dystrybutora zaufaniem. Znajomość potrzeb z kolei daje mu rozległą wiedzę na temat wielu różnych producentów na rynku, oferujących części zamienne.

Szeroki wybór towarów i korzystne ceny

Profesjonalny dystrybutor śledzi uważnie pojawiające się nowości, aby móc oferować szeroki i jak najlepszy asortyment akcesoriów motoryzacyjnych. Części do poszczególnych układów zaś nabywa od uznanych producentów, dzięki czemu jest w stanie zagwarantować produkty najwyższej jakości.

Jakość produktów zaś musi iść w parze z ich ceną. Koszty zakupu towaru i jego jakość powinny zachowywać odpowiednie proporcje.  Ponadto dobry dostawca to taki, który swój model biznesowy opiera na długotrwałych relacjach z klientami i dbając o nie, oferuje m.in. zniżki dla swoich stałych klientów.

Sieć oddziałów oraz własne centrum logistyczne

Jak wyjaśnia nasz rozmówca z firmy Autopartner, która jest ogólnopolskim dystrybutorem części samochodowych, motocyklowych oraz ATV:

Posiadanie własnego, rozwiniętego centrum logistycznego oraz sieci oddziałów, wyposażonych w odpowiednią powierzchnię magazynową, umożliwia dostawcy zapewnienie najwyższej jakości usług. Współpraca z takim dystrybutorem może bowiem odbywać się sprawnie oraz w sposób komfortowy dla klienta. Własna flota samochodowa zapewnia dostawę wszelkich niezbędnych produktów w trybie „just-in-time” – nawet do rozproszonych klientów. Ponadto, dysponując własną flotą, dystrybutor jest w stanie zagwarantować dostawę do klienta końcowego z częstotliwością sięgającą od 3 do 5 razy na dzień. Taką ciągłość dostaw, zapewniają również partnerskie umowy warsztatowe.

Decydując się zatem na współpracę z wybranym dystrybutorem, warto zwrócić uwagę na wszystkie wyżej poruszane kwestie. Pewny partner w biznesie, to gwarancja naszego sukcesu.

Materiał partnera