Obserwacja dziecka w podróży. Lusterka samochodowe

Podróżowanie z dziećmi wymaga wyposażenia samochodu w dodatkowe akcesoria. Wbrew pozorom sam fotelik nie wystarczy, aby jeździć bezpiecznie i komfortowo. Zwłaszcza na początkowym etapie, kiedy dziecko przewożone jest w tyłem do kierunku jazdy, sprawdzą się lusterka samochodowe. Montuje się je wewnątrz pojazdu, aby móc na bieżąco obserwować małego pasażera.

Na parkingu czy w trasie nietrudno rozpoznać samochód rodzinny, którym podróżują rodzice z dziećmi. To pojazdy, które na tylnej szybie mają oznakowania informujące, że wewnątrz siedzą mali pasażerowie. Na kanapie są zamontowane foteliki, a na oparciu często także lusterka. To gadżet pozwalający obserwować dzieci przewożone tyłem do kierunku jazdy. Na skorzystanie z takiej metody decyduje się coraz więcej rodziców zachęconych rekomendacjami specjalistów, wynikami testów zderzeniowych oraz bezpieczeństwem zwiększanym przez lusterka.

Dlaczego warto kupić lusterko samochodowe?

Jazdy tyłem do kierunku jazdy jest zalecana w pierwszych miesiącach życia dziecka. Wielu ekspertów podkreśla, że podróżowanie w ten sposób jest najbezpieczniejsze i powinno trwać tak długo, jak to możliwe. Na rynku dostępnych jest wiele modeli fotelików, które rosną wraz z dzieckiem. W zależności od modelu samochodu, gabarytów pasażera oraz jego wagi jazda tyłem możliwa jest nawet do osiągnięcia przez dziecko czwartego roku życia.

Wielu rodziców decyduje się na zakup fotelika RWF, chcąc maksymalnie zabezpieczyć swoją pociechę na wypadek kolizji drogowej. Ten sposób podróżowania jest wygodny dla najmłodszych, ale dorosłych niekiedy zniechęca fakt, że nie widzą dziecka podczas jazdy.
O ile któryś z rodziców nie podróżuje na tylnej kanapie, o tyle rzeczywiście problem istnieje. Jego rozwiązanie jest jednak banalnie proste — zakup wewnętrznego lusterka do obserwacji, montowanego na oparciu kanapy pozwoli stale podglądać malucha. Kierujący pojazdem nie traci z oczu drogi i jest skupiony na prowadzeniu auta. Nie musi odwracać się do tyłu ani zatrzymywać, aby zobaczyć, co robi dziecko. Jeden rzut oka na lusterko wsteczne wystarczy, aby w odbiciu ujrzeć pasażera — śpiącego, bawiącego się, marudzącego, jedzącego lub oglądającego krajobrazy za oknem.

Jakie lusterko wybrać?

Choć lusterko to prosty i nieskomplikowany gadżet, to jednak jego zakup powinien być przemyślany. Można wierzyć, że producenci akcesoriów dla dzieci najlepiej rozpoznają potrzeby rodziców. Dlatego jednym z przedmiotów godnym uwagi jest lusterko marki Babysafe — producenta fotelików dziecięcych. Ważne, aby gadżet spełniał wszelkie normy bezpieczeństwa, miał odpowiednią wielkość i był łatwy w montażu oraz demontażu.

Materiał partnera