naprawa pęknięć szyb samochodowych

Jak przebiega naprawa pęknięć szyb samochodowych?

Szyby pełnią w samochodzie kilka ważnych funkcji, między innymi chronią kierowcę i pasażerów przed różnego rodzaju obiektami, które mogą trafić w auto podczas jazdy. Są one bardzo wytrzymałe, jednak przy mocniejszych uderzenie mogą się na nich pojawić widoczne ślady uszkodzeń – rysy, pęknięcia, odpryski. Tak uszkodzonej szyby nie trzeba od razu wymieniać, w wielu przypadkach da się ją naprawić.

Na czym polega naprawa szyb?

Do naprawy kwalifikują się przede wszystkim niewielkie pęknięcia i odpryski – nie zaleca się naprawiania szyb, które uległy bardzo rozległym uszkodzeniom. O tym, czy szyba może zostać naprawiona, czy też powinna zostać wymieniona, decyduje fachowiec, który ma się podjąć naprawy. Jak wygląda sam proces naprawyHYPERLINK „http://autoszyby.elblag.pl/naprawa/” szyby? Na początku przy pomocy specjalnego urządzenia miejsce uszkodzenia oczyszcza się powietrzem, zanieczyszczenie  oraz wilgoci – jest to bardzo istotne, ponieważ jakiekolwiek cząsteczki pozostawione w pęknięciu powodują, że ślad po uszkodzeniu pozostanie widoczny. Następnie uszkodzone miejsce wypełniane jest pod dużym ciśnieniem przy pomocy żywicy syntetycznej, która w późniejszym etapie utwardzana jest przy pomocy promieniowania UV. Cała naprawa trwa około 30-40 minut, w zależności od rozmiaru uszkodzenia i jest w stanie przywrócić szybie pełną wytrzymałość. Wykonywaniem profesjonalnych napraw szyb zajmuje się firma Szyby Samochodowe Artur HYPERLINK „http://autoszyby.elblag.pl/”Horoszko.

Naprawa czy wymiana?

W przypadku małych uszkodzeń, powstających np. w wyniku uderzenie małego kamienia w szybę naprawa jest dużo bardziej opłacalnym rozwiązaniem niż wymiana. Jest  tańsza – kosztuje kilka razy mniej niż koszt samej nowej szyby.

Dlaczego należy usuwać pęknięcia i odpryski z szyb?

Przednie szyby są dużo bardziej narażone na uszkodzenia niż szyby boczne i tylne, które jeśli nie zostaną zniszczone w wypadku mogą zachować swoją pierwotną jakość przez cały okres używania samochodu. Każde uszkodzenie szyby powinno być jak najszybciej usuwane, ponieważ ogranicza ono naszą widoczność podczas jazdy i tym samym zmniejsza bezpieczeństwo. Druga sprawa, że jeśli zostaniemy zatrzymani przez policję podczas jazdy z pękniętą szybą otrzymamy wysoki mandat, a nasz dowód rejestracyjny zostanie zatrzymany i zwrócony dopiero po naprawie szyby.

Materiał partnera