serwetki-gastronomiczne

Serwetki gastronomiczne. Praktyczność i estetyka na Twoim stole

Serwetki to tradycyjny dodatek chętnie wykorzystywany do dekoracji stołu. Niegdyś znajdujące zastosowanie wyłącznie w charakterze praktycznych akcesoriów do wycierania ust i rąk, dzisiaj cenione również ze względu na swoje walory estetyczne. Serwetki gastronomiczne to sposób na urozmaicenie aranżacji stołu i niezbędny dodatek na różne okazje. Co warto wiedzieć na ich temat?

Serwetki gastronomiczne – właściwości i zalety

Serwetki gastronomiczne to papierowe akcesoria znajdujące wiele zastosowań w szeroko pojętej gastronomii. Produkowane są z celulozy i mogą posiadać budowę jedno- lub wielowarstwową. Różnią się właściwościami, kolorem i wzornictwem, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do każdej aranżacji stołu i na każdą okazję. Jakie są nowoczesne serwetki gastronomiczne?

  • Trwałe – wysokiej jakości materiał, z które produkuje się serwetki – celuloza – a także nowoczesne techniki produkcji nadają im wysoką wytrzymałość i odporność.
  • Estetyczne – serwetki gastronomiczne dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej. Oprócz tradycyjnych białych modeli, dostępne są również inne warianty, poczynając od klasycznej czerwieni czy czerni, a kończąc na pastelowych odcieniach. Do tego dochodzi bogate wzornictwo, a także zdobienia, np. w postaci tłoczeń.
  • Praktyczne – nowoczesne serwetki wyróżnia wysoka chłonność. Oprócz tego są one wyjątkowo miękkie w dotyku i gwarantują pełen komfort użytkowania.

Na rynku znajdziemy różne wymiary serwetek, z czego do najbardziej uniwersalnych należy 15×15 cm. Dostępne są przy tym opakowania o różnej pojemności, dzięki czemu zakupimy potrzebną ilość serwetek na każdą okazję. Do wyboru są tradycyjne, jednobarwne serwetki gastronomiczne, ale też warianty okolicznościowe, z nadrukami, zdobione i wiele innych.

Zastosowanie serwetek gastronomicznych

Serwetki gastronomiczne znajdują zastosowanie jako dodatek umieszczany na stołach, niezbędny podczas spożywania posiłków np. do przecierania ust czy rąk. Przy ich pomocy można uzupełniać ozdobne serwetniki.

Tego typu produkty są niezastąpione w szeroko pojętej gastronomii. – Mówi przedstawiciel firmy Partner, której specjalnością są artykuły i akcesoria gospodarstwa domowego. – Stanowią niezbędne wyposażenie restauracji, barów, kawiarni, ale też cukierni oraz wielu innych punktów gastronomicznych znajdujących się np. na stacjach paliw czy w sklepach spożywczych.

Jak się okazuje, tego rodzaju serwetki doskonale sprawdzą się również w domu. Z ich pomocą można efektownie udekorować stół na każdą okazję – rodzinne spotkanie czy ważny jubileusz. Tego typu dodatki staną się też praktycznym dodatkiem w plenerze – sprawdzą się na pikniku w parku czy na grillu w ogrodzie. Jak zatem się okazuje, serwetki gastronomiczne to uniwersalne akcesoria – praktyczne i efektowne.

Materiał partnera