Opcje dodatkowe w meblach tapicerowanych

Obite skórzaną lub tkaninową tapicerką meble to wręcz niezbędny element wyposażenia każdego salonu, a także wielu biur. Ich zadaniem jest przede wszystkim zapewnienie nam jak najwyższego poziomu komfortu. Komfort jednak wynika nie tylko z jakości materiału czy samej konstrukcji mebla, ale również funkcji, jakie posiada. Nowoczesne fotele oraz kanapy mogą być wyposażane w pewne dodatki, które czynią korzystanie z nich jeszcze przyjemniejszym.

Regulowane zagłówki

Ich zadaniem jest dawanie oparcia dla głowy i tym samym odciążanie mięśni karku. Jest to bardzo przydatny dodatkowy element mebli, pozwalających znacząco podnieść komfort siedzenia i poprawić jakość relaksu.

W naszej ofercie dostępne są zagłówki regulowane z sześciostopniową skalą oraz zagłówki pneumatyczne – mówi przedstawiciel firmy AkimoTego typu dodatki zalecane są szczególnie do mebli, na których spędzamy dużo czasu, np. oglądając telewizję. Dzięki nim możemy znacząco zmniejszyć obciążenie mięśni karku, które na co dzień są bardzo narażone na duże napięcia, szczególnie przy problemach z zachowaniem prawidłowej postawy.

Ruchome podłokietniki

Podparcie dla ramion jest również bardzo ważne z punktu widzenia komfortu – pozwala zachować wygodną i przy tym prawidłową postawę, bez nadmiernego krzywienia kręgosłupa. Ruchome podłokietniki mogą zostać użyte do regulacji wysokości podparcia do indywidualnych potrzeb osoby korzystającej z mebla. W razie potrzeby podłokietnik może zostać zrównany z poziomem siedziska, dzięki czemu zyskujemy więcej miejsca do przyjęcia wygodnej, leżącej pozycji na kanapie.

Funkcja relax

Pod tą nazwą kryje się możliwość rozłożenia mebla – lub jednego z jego segmentów, jak w przypadku kanap i narożników. W ten sposób zyskujemy dodatkowe podparcie dla nóg oraz zmniejszenie kąta nachylenia oparcia dla pleców, dzięki czemu możemy przyjąć pozycję półleżącą, idealną do cichego relaksu lub drzemki. Mechanizm rozkładania może być sterowany ręcznie lub elektrycznie. Przy stosowaniu funkcji relax należy wziąć pod uwagę jak rozkłada się mebel. W przypadku foteli konieczne może być odsunięcie ich od ściany.

Obracany stolik

To rozwiązanie przydatne, jeśli lubimy pracować w kanapie na przenośnym komputerze. Niewielki blat zamontowany na ruchomym trzpieniu to stabilna i wygodna podstawa, dzięki czemu nie musimy trzymać komputera na kolanach i tym samym ograniczać naszej swobody ruchów.

Półki w boku mebla

Z kolei to rozwiązanie przyda się nam jeśli potrzebujemy dodatkowej przestrzeni na książki, płyty CD lub DVD bądź inne drobiazgi. Półka umieszczona w boku mebla zapewnia wygodny dostęp do potrzebnych rzeczy bez konieczności wstawania.

Materiał partnera