Rodzaje rzepów na kable

Jeden kabel podłączony do laptopa i kolejny do biurkowej lampki to żaden problem. Jednak urządzeń zasilanych prądem jest w naszej przestrzeni coraz więcej, a do nich potrzebujemy kolejnych kabli, które często plączą się między sobą zarówno przy samych gniazdkach, jak i w szufladach, gdzie wrzucamy je, by zachować pozorny porządek. Już to jest dla nas uciążliwe, a tym bardziej trudno wyobrazić sobie chaos, jaki może powstać na przykład w gąszczu kabli w centrach danych i serwerowniach. Do uporządkowania kabli warto zdecydować się na specjalne rzepy, które występują w wielu ciekawych wariantach.

Porządek w kablach w domu i biurze – podstawowe zasady

O porządku w kablach zaczniemy od prostego przykładu, rozwijając temat kabli domowych i biurowych. Najwięcej kabli gromadzi się oczywiście przy biurkach – niezbyt często znajduje się przy nich wyłącznie wspomniany we wstępie przykładowy komplet laptopa i lampki. W naszych domach przy komputerach – nie tylko stacjonarnych – lądują także dodatkowe monitory, klawiatury i myszki, głośniki, ładowarki do telefonów i innych urządzeń mobilnych. W biurach do komputerów podłączamy też drukarki, skanery, a na biurkach lądują dodatkowo wciąż używane telefony stacjonarne. By w zachować porządek w kablach, powinniśmy się kierować złotą zasadą: wszystkie kable muszą mieć swoje miejsce, zarówno te odłożone na bok, jak i podłączone. Tu najbardziej pomocne okazują się opaski rzepowe na kable.

Rzepy na kable o różnym przeznaczeniu

Porządek w kablach wpływa na funkcjonalność i estetykę pomieszczeń, dlatego należy o niego dbać, zwłaszcza że nie jest to trudne zadanie. O rodzajach rzepów na kable, które można do tego wykorzystać, odpowiada nam przedstawiciel sklepu internetowego Porzadekwkablach.pl – dystrybutora takich rozwiązań. Oto kilka przykładów:

  • uniwersalne rzepy w rolce, które możemy dowolnie przyciąć, po owinięciu kabli produkt zaczepia się sam o siebie (dostępne są również w formie taśm rzepowych samoprzylepnych),
  • opaski rzepowe typu strap on do utrzymania porządku w pojedynczych kablach,
  • opaski rzepowe z plastikową lub metalową klamrą regulującą zacisk do formowania większych wiązek kabli,
  • opaski rzepowe z polami opisowymi w różnych kolorach o standardowej długości 20 cm, dzięki którym łatwo rozróżnimy wiązki kabli,
  • opaski rzepowe wycięte w specjalny kształt – mniejszą, wystającą częścią możemy ciasno opasać pojedynczy kabel, by opaska nie zmieniła położenia, a resztą obwiązać pozostałe części kabla lub kabli.

Rodzajów rzepów na kable jest więc sporo. Są dostępne w różnych wariantach, wymiarach, kolorach. Dzięki nim możemy w naprawdę prosty sposób uporządkować kable w każdym miejscu.

Materiał partnera