przedluzacz-bebnowy

Na co zwrócić uwagę, wybierając przedłużacz bębnowy?

Kupno przedłużacza bębnowego nie wydaje się być szczególnie skomplikowane. Warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów, aby móc cieszyć się jak najdłużej swoim zakupem. Przed przystąpieniem do wyboru odpowiedniego modelu, warto dokonać odpowiedniej analizy. Konieczne jest odpowiedzenie sobie na pytanie, jakie sprzęty i o jakiej mocy będą do niego podłączane oraz w jakich warunkach będzie pracował. W zależności od odpowiedzi, należy poddać analizie poszczególne parametry.

Ilość gniazd

Przedłużacze bębnowe mogą być zakończone różną ilością gniazd. Niektóre wersje mają tylko dwa, ale są też takie z sześcioma miejscami. Wybór należy przemyśleć w zależności od własnych potrzeb. Najbardziej optymalne będą przedłużacze o czterech gniazdach. Jeżeli jednak wiemy o tym, że mamy większe potrzeby,to możemy wybrać większy model. Powinien on jednak mieć proporcjonalnie większe żyły, tak by mogły znosić obciążenia o większej mocy.

Izolacja przewodu

Ma ona szczególnie ważne znaczenie, gdy chcemy używać przedłużacza na zewnątrz domu lub w warunkach o podwyższonej wilgotności. Często izolatorem jest winyl (symbol VV). Kable wykonane przy jego użyciu nie nadają się do stosowania na dworze. Materiał ten nie jest odporny na działanie warunków atmosferycznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Najbardziej wytrzymała jest izolacja z neoprenu (RN). Przedłużacz bębnowy 30m, powinien też charakteryzować się wysoką klasą szczelności. Przynajmniej jeśli ma być używany na dworze. Do takiego wykorzystania polecane są przedłużacze z oznaczeniem IP44. Na szczelność wpływa też rodzaj obudowy przedłużacza, jej wykonanie oraz specjalne zaślepki na nie używane aktualnie gniazda.

Przedłużacz bębnowy 30m znajdziesz na kontaktuj.pl

Wielkość żył w przewodzie

Najczęściej wykorzystywany jest przewód 3G1,5, czyli 3-żyłowy z przewodem uziemiającym o powierzchni przekroju poprzecznego żyły 1,5 mm². Może on wytrzymać obciążenie o mocy do 3500 W. Nie nadaje się on dla wszystkich sprzętów. Decydując się na zakup przedłużacza warto orientować się, jakie parametry będą nam potrzebne.

 

Materiał partnera