Syrena policyjna

Charakterystyka krótkofalówek policyjnych

Parametry techniczne

Czym powinny charakteryzować się krótkofalówki policyjne? Przede wszystkim musi być to sprzęt wysokiej jakości, ponieważ jest dedykowany wymagającym użytkownikom. Oznacza to, że urządzenie powinno mieć bardzo dobre parametry techniczne. Duży wyświetlacz, dostępność do wielu kanałów to tylko niektóre z właściwości charakterystycznych dla krótkofalówek policyjnych. Funkcja selektywnego wywoływania pozwoli na zoptymalizowanie sprzętu dla potrzeb właściwej organizacji. Dodatkowo warto jeszcze zwrócić uwagę na możliwość alarmowego wywoływania, identyfikację użytkownika czy sygnalizowanie nazw kanałów. To wszystko może zapewnić jedynie rozbudowane oprogramowanie, umożliwiające także szyfrowanie transmisji czy ich rejestrację.

Jakość wykonania

Oprócz dobrych parametrów technicznych, cechą przypisywaną krótkofalówkom policyjnym jest także kwestia obudowy, która powinna być trwała, co jest równoznaczne z zastosowaniem przez producentów materiałów wysokiej jakości (np. tworzywo ABS). Szczelność oraz antypoślizgowa powierzchnia zapewniają eliminację możliwych uszkodzeń. Krótkofalówki policyjne powinny być szczególnie odporne na różnego rodzaju upadki czy zarysowania. Z kolei wysoka klasa szczelności pozwoli na korzystanie z urządzenia w różnych warunkach – zapylonych czy zawilgoconych pomieszczeniach. Istotna dla tego sprzętu jest również długość anteny, która wpływa na zasięg urządzenia.

Dobre, bo profesjonalne

Łączność radiowa jest bardzo ważnym aspektem w codziennej służbie policjantów. Pozwala na szybką komunikację w różnych warunkach. Z profesjonalnych krótkofalówek korzystają także służby ochroniarskie oraz agencje bezpieczeństwa. Najważniejszą cechą krótkofalówek przeznaczonych dla profesjonalistów jest ich funkcjonalność. Aby cieszyć się ze sprzętu przez długi czas, warto wcześniej dokonać przemyślanych zakupów. Należy zwrócić uwagę na pojemność akumulatora oraz możliwości jego ładowania (do urządzenia powinna być dołączona ładowarka). Godnym polecenia sprzedawcą jest radomska firma Azstudio, zapewniająca fachowe doradztwo oraz profesjonalną obsługę zarówno klientów indywidualnych, jak także instytucjonalnych.

Materiał partnera