5 cech idealnej zmywarki do zabudowy

Choć jeszcze kilka lat temu zmywarki uchodziły za zbędny (i bardzo drogi) wydatek, dziś wiele osób nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia. Nic dziwnego – zmywanie naczyń od lat zajmuje czołowe miejsce na liście najbardziej nielubianych obowiązków domowych. Urządzasz właśnie kuchnię i zastanawiasz się nad zakupem zmywarki? Sprawdź 5 cech, jakimi powinna wyróżniać się dobra zmywarka do zabudowy.

Szerokość zmywarki

Na to, jaką pojemność szerokość zmywarki wybierzesz – czy 45 czy 60 cm (które należą do najczęściej spotykanych modeli) – ma wpływ przede wszystkim liczba domowników oraz metraż Twojej kuchni. W przypadku, gdy jesteś singlem lub mieszkacie we dwoje bądź Wasza kuchnia nie należy do największych, rozsądniejszym wyborem będzie wybór zmywarki o szerokości 45 cm. Przez Twój zlew codziennie przewijają się sterty naczyń, a Twoja kuchnia jest stosunkowo przestronna? W tej sytuacji lepszym rozwiązaniem będzie zakup urządzenia o szerokości 60 cm. Oba rodzaje zmywarek znajdziesz na: https://www.neonet.pl/agd-do-zabudowy/zmywarki-do-zabudowy.html.

Wysoka klasa energetyczna

Im lepsza klasa energetyczna, tym niższe zużycie energii podczas całego cyklu mycia naczyń. Najbardziej energooszczędne zmywarki charakteryzują się klasą energetyczną A+++. Pamiętaj jednak, że ich koszt może być nawet kilkaset złotych wyższy. Jeśli zamierzasz korzystać ze zmywarki nie częściej niż 3-4 razy w tygodniu, śmiało wybieraj zmywarki o niższej klasie energetycznej.

Klasa zmywania i czyszczenia

Równie istotne znaczenie przy wyborze zmywarki ma klasa zmywania i czyszczenia. Informują one o efektywności pozbywania się zabrudzeń z naczyń, a następnie ich wysuszenia. Najlepsze zmywarki oznaczone będą przy tych parametrach literką A. Tak wysoka klasa gwarantuje, że po wyjęciu rzeczy ze zmywarki Twoje naczynia idealnie czyste i błyszczące.

Niski poziom wytwarzanego hałasu

Zmywarka jest urządzeniem, które pracuje stosunkowo długo, dlatego zbyt wysokie natężenie hałasu po pewnym czasie może okazać się irytujące. Dobra wiadomość jest taka, że dźwięki wytwarzane przez zmywarkę do zabudowy są w dużej mierze tłumione przez otaczające ją meble – zwłaszcza kiedy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami zintegrowanej zmywarki. Jeśli należysz do osób, którym trudno skoncentrować się przy zbyt hałaśliwym urządzeniu, zdecyduj się na zmywarkę, w której natężenie dźwięku nie przekracza 40 dB.

Mnogość dodatkowych funkcji

Im więcej programów, tym oczywiście lepiej. Inaczej przecież powinno wyglądać czyszczenie mocno zabrudzonych garnków czy naczyń, inaczej – delikatnie zatłuszczonych talerzy. Jakich funkcjonalności szukać w zmywarce? Absolutnym minimum jest zmywarka wyposażona w tryb intensywny, normalny i ekologiczny. Dobrze, jeśli znajdzie się w niej również program ½ wsadu, który przy zmniejszonym zapełnieniu zmywarki minimalizuje ilość zużytej wody. Szukasz zmywarki do zadań specjalnych? Rozejrzyj się za urządzeniem wyposażonym w funkcje opóźniania startu czy w zaawansowany wymiennik ciepła.

 

Remontujesz kuchnię? Wejdź na https://www.neonet.pl/agd-do-zabudowy.html i zapoznaj się z pełną ofertą sprzętów do zabudowy.

Materiał partnera