porcelana dla dzieci

Porcelanowe wyroby idealne dla dziecka

Wyroby porcelanowe często są kojarzone z tzw. porcelaną gastronomiczną. Klasyczne zestawy talerzy czy filiżanek nie są jednak wszystkim, z czym możemy się spotkać. Równie ciekawe są produkty, wykonane z myślą o dzieciach. Fantazyjne porcelanowe miski i talerzyki zaskakują urokiem i kunsztem artystycznym. Barwne i pomysłowe, trafiają w gusta małych niejadków oraz sprawiają, że spożywanie posiłków staje się przyjemnością.

Dziecięca porcelana, czyli w krainie bajek i kolorów

Współczesna dziecięca porcelana wzbudza zachwyt nie tylko małych brzdąców, ale i osób dorosłych, które nie mogą nadziwić się pomysłowości producentów. I trzeba przyznać, że jest to zachwyt jak najbardziej uzasadniony. W dostępnych ofertach sklepowych można znaleźć m.in. kolorowe komplety talerzyków i sztućców, barwne miski czy filigranowe kubeczki, dekorowane motywami z najpopularniejszych bajek dla dzieci. Nie brak też innych interesujących wyrobów, chociażby… kieliszków na jajka, przyjmujących wesołą postać Kubusia Puchatka. Przepięknie zdobione dziecięce wyroby z porcelany stanowią świetną propozycję np. na prezent z okazji urodzin. Taki ciekawy podarek z pewnością skłoni dziecko do przychylniejszego spoglądania na posiłek, czyniąc z jedzenia czynność znacznie bardziej niezwykłą i daleką od codziennej rutyny. Z porcelaną śniadania nie będą takie, jak wcześniej.

Podstawowe kryteria wyboru dziecięcej porcelany

Poszukując porcelany dla dziecka, należy zwrócić uwagę nie tylko na estetykę, ale też ogólną jakość wykonania. To ona w największej mierze wpływa na bezpieczeństwo użytkowania naczyń i sztućców. Wybrana porcelana powinna przede wszystkim wykazywać odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne. Mimo ogólnej kruchości materiału porcelanowego, istnieją produkty specjalnie wzmacniane, które nie rozbiją się łatwo w dziecięcych rączkach i nie wyrządzą żadnej krzywdy maluchowi. Jako że mamy do czynienia z wyrobami bogato zdobionymi, warto też sprawdzić z jakich materiałów stworzono dany porcelanowy produkt. Wyroby lichej jakości mogą zawierać szkodliwe domieszki i związki chemiczne, które w połączeniu z żywnością nie będą sprzyjały zdrowiu naszej pociechy. To oczywiście bardzo skrajne przypadki. Zastawy porcelanowe kupowane w sprawdzonych miejscach są w pełni bezpieczne, sprawiając przyjemność użytkowania. Szeroki wybór asortymentu z tej kategorii jest dostępny m.in. w znanym i cenionym sklepie internetowym porcelana24.pl.

Materiał partnera