Jak znaleźć dobry ośrodek kolonijny

Jak znaleźć dobry ośrodek kolonijny?

Wyjazd dziecka na kolonie letnie to duże przeżycie nie tylko dla pociechy, ale też dla rodziców. Często mają oni obawy, czy dziecko będzie miało dostatecznie dobrą opiekę, odpowiednie posiłki i towarzystwo oraz czy będzie bezpieczne. Większość tych rozterek znika, gdy uda się znaleźć odpowiedni ośrodek kolonijny. Czym powinien się on charakteryzować?

Kolonie w bezpiecznym otoczeniu

Aby rodzice dzieci wyjeżdżających na kolonie mogli spać spokojnie, w pierwszej kolejności ośrodek powinien gwarantować podopiecznym bezpieczeństwo. W jaki sposób ośrodki o to dbają?

Przykładem może być Ośrodek Wypoczynkowy Lazur dysponujący obiektami nad morzem – w Poddąbiu i w Rowach. Tereny te są nie tylko ogrodzone, ale też monitorowane. Dzięki temu żadna niepowołana osoba nie wtargnie na teren ośrodka, a dzieci nie będą tak skłonne do psot, które mogłyby się okazać niebezpieczne. Kamery sprawiają, że dzieci są pod czujnym okiem opiekunów nawet wtedy, gdy pozostają poza zasięgiem ich wzroku.

Na bezpieczeństwo dzieci na koloniach wpływa też udostępniane im wyposażenie, a w szczególności sprzęty służące do aktywnych zabaw. W ośrodku Lazur podopieczni będą korzystać z dobrze utrzymanego boiska, zadbanego placu zabaw z siłownią na świeżym powietrzu oraz czystych pokoi. Wszystko to w przyjaznym otoczeniu zieleni, w małej miejscowości, z dala od ciekawskich spojrzeń, a do tego zaledwie 300 metrów od morza!

Moc atrakcji w obiekcie kolonijnym!

Dobry obiekt kolonijny to nie tylko taki, który jest w atrakcyjnej lokalizacji. Owszem, jest ona dość ważna, ale na pewno nie pierwszorzędnie. Obiekt kolonijny, z którego dziecko wróci pełne pozytywnych emocji i wspomnień, to taki, który sam w sobie stanowi atrakcję!

Wspomniany ośrodek wypoczynkowy może stanowić przykład tego, jak łączyć oba te aspekty. Doskonała lokalizacja sprawia, że dzieci mogą czerpać pełnymi garściami ze wszystkich uroków pobytu nad morzem. Z kolei bogate wyposażenie i mnóstwo miejsca do różnego typu zabaw i aktywności sprawiają, że nawet w czasie deszczu, kiedy kąpiele morskie oraz słoneczne są niemożliwe, trudno jest się nudzić.

Dzieci mogą korzystać z dużej altany, która jest doskonałym miejscem spotkań integracyjnych, rozmów, posiłków na świeżym powietrzu. Pokaźnych rozmiarów grill i miejsce na ognisko pozwolą cieszyć się smakiem samodzielnie przyrządzonych kiełbasek i siedzeniem w blasku ognia wśród nowych przyjaciół długo w noc. Będzie też okazja do potańczenia na dyskotece.

Za dnia na uczestników kolonii czekają: plac zabaw, gokarty, rowery, boisko oraz mnóstwo terenów zielonych. W czasie deszczu dzieci się nie nudzą. Mogą korzystać ze świetlicy wyposażonej w sprzęt audio i wideo.

Materiał partnera