Zastosowanie mebli antycznych

Antyki to zabytkowe przedmioty – niezwykłe kolekcje mebli, obrazów i innych obiektów, które mają ogromną wartość historyczną, materialną, a nawet sentymentalną, jeśli są dziedziczone po rodzicach lub dziadkach. W szerokiej ofercie naszej internetowej galerii antiquebeauty.eu znajdziesz antyczne meble oraz wiekowe przedmioty zachowane w bardzo dobrym stanie lub skrupulatnie odnowione, które mogą znaleźć się w Twoim domu i służyć Ci przez wiele kolejnych lat. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą.

Piękno i funkcjonalność antyków

Bardzo wygodne i funkcjonalne meble w stylu Biedermeier ze względu na ponadczasowy styl doskonale komponują się z nowoczesnymi trendami. To eleganckie w swej prostocie, ozdobione unikalnymi i gęstymi układami słojów oraz intrasjami meble z początku XVIII wieku. Wciąż wahasz się, którą epokę wybrać? Śmiało możesz postawić na meble w stylu eklektycznym z bogatymi ornamentami i ozdobnymi obiciami tapicerskimi. Jeśli jednak wolisz pastelową finezję wyróżniającą się kwiatową ornamentyką, wówczas lepszym wyborem będzie styl secesyjny. Do współczesnych pomieszczeń najbardziej pasują duże, czasem nawet monumentalne meble art deco wyróżniające się geometrycznymi liniami.

Meble antyczne zachwycają nas nie tylko wysoką jakością materiałów, z jakich zostały wykonane, ale też kunsztownym zdobnictwem, unikatowymi kształtami i stylistyką zgodną z nurtami panującymi w danych epokach. Są to przedmioty nie tylko gustowne, lecz również funkcjonalne. Ponadczasowe meble antyczne będą doskonałym uzupełnieniem stylowych i eleganckich wnętrz. Stare szafy wyróżniające się bogatymi zdobieniami, masywne stoły i toaletki, sofy w stylu ludwikowskim lub szezlongi będą ekskluzywnym akcentem w salonie lub sypialni. Z kolei ciężkie kredensy z pewnością znajdą zastosowanie w kuchni lub w jadalni. Warto również zwrócić uwagę na wiekowe elementy dekoracyjne, które odmienią przestrzeń i nadadzą jej wyjątkowy charakter. Zabytkowe  lustra w ramach, dzieła sztuki malarskiej, ryciny, a także lampy i stare zegary dostępne w naszym sklepie to unikatowe egzemplarze, które sprawdzą się praktycznie w każdym domu.

Jak rozpoznać autentyczne antyki?

Do zabytkowych mebli zaliczane są wszystkie obiekty, które mają co najmniej 55 lat, czyli wykonane do epoki art deco. Przedmioty z późniejszych lat określane są jako “vintage” i nazywane zabytkami. Wyjątkowe przedmioty, które często mają długą i ciekawą historię, nie są łatwe do rozpoznania. Dobrze zachowane obiekty osiągają bardzo wysokie ceny, jednak w razie jakichkolwiek wątpliwości należy zwrócić się o pomoc do rzeczoznawcy. W naszej galerii autentyczność każdego przedmiotu jest potwierdzona przez doświadczonego znawcę przedmiotów zabytkowych. Oprócz tego wystawiamy Certyfikat Wystawcy, który informuje o prawdziwości, pochodzeniu i czasie powstania danego obiektu. Kupując u nas, możesz być pewien, że masz do czynienia z prawdziwymi antykami.

Materiał partnera