Jakie są zalety wideodomofonów

Zalety wideodomofonów

Podczas gdy domofony stały się standardowym wyposażeniem bloków mieszkalnych, biurowców czy budynków użytkowych, wideomofony są coraz częściej i chętniej instalowane są przez właścicieli posesji, domów jednorodzinnych, a także mieszkańców nowoczesnych osiedli. Zwiększają poczucie bezpieczeństwa, czyniąc nasz dom trudno osiągalną twierdzą. Jakie są ich zalety?

Wideomofony, w przeciwieństwie do standardowych domofonów, umożliwiają nie tylko komunikację słowną z osobą chcącą wejść do budynku, lecz także pozwalają zobaczyć, kto do nas dzwoni. Dzieje się tak dzięki ich specjalnej, zaawansowanej technologicznie konstrukcji. Składają się one z panelu zewnętrznego z przyciskiem przywołania, głośnika, mikrofonu oraz kamery. Aparat wewnętrzny z kolei posiada specjalny monitor o przekątnej kliku cali, przycisk otwarcia furtki oraz pokrętło do regulacji jasności i ostrości obrazu. Jakie zalety płyną z zainstalowania omawianego urządzenia?

Kto tam?

Pierwsza i najważniejsza to możliwość zobaczenia osoby, który chce wejść do budynku, co znacznie podnosi poziom poczucia bezpieczeństwa, zwłaszcza w miejscach słabo oraz niedokładnie oświetlonych. Funkcja ta przydaje się szczególnie wtedy, kiedy domownikami są starsze osoby, podatne na manipulację. Wideofon wyeliminuje w ten sposób wizytę w naszym domu osób niepożądanych, podających się na przykład za członków rodziny czy fałszywych przedstawicieli administracji lub służb publicznych. Wideodomofony bramowe, umieszczane na bramach posesji, poleca się także tam, gdzie przebywają dzieci. Solidna brama, na przykład renomowanej firmy Stalex oraz zamontowane w niej omawiane urządzenie sprawią, że nie będziemy musieli obawiać się o bezpieczeństwo naszych podopiecznych.

Gdy nas nie ma

Wideodomofony to również urządzenia, pozwalające sprawdzić, kto chciał nas odwiedzić podczas naszej nieobecności, gdyż posiadają one funkcję monitoringu. Wówczas kamera włącza się po naciśnięciu przycisku, a do pamięci urządzenia zostaje przekazany odpowiedni obraz, wraz z zarejestrowaną datą oraz czasem nagrywania. Bardziej zaawansowane technicznie wideodomofony są w stanie automatycznie rejestrować obraz, zapamiętując go w określonych odstępach czasowych, stanowiąc tym samym doskonały monitoring otoczenia. Materiał zarejestrowany przez kamerę urządzenia może potem posłużyć policji lub innym służbom w przypadku, na przykład, prób włamania.

Do dodatkowych zalet wideodomofonów dodać należy prostą oraz intuicyjną obsługę, niskie koszty zakupu oraz eksploatacji, różnorodność oraz wszechstronność zastosowań, oraz mnogość dodatkowych funkcji, takich jak na przykład zamek szyfrowy czy czytnik kart lub breloków.

Materiał partnera