Zalety posiadania automatyki do bram

Zalety posiadania automatyki do bram

Automatyka do bram powoli staje się standardem w nowo montowanych bramach. Bez wątpienia wynika to z faktu, że stajemy się coraz bardziej wygodni. Oczekujemy komfortu w każdej dziedzinie życia i szukamy rozwiązań, które mogą ten komfort poprawić. Automatykę do bram można zamontować w każdym rodzaju bramy garażowej. Jakie jeszcze zalety wiążą się z instalowaniem napędu pozwalającego na automatyczne otwieranie i zamykanie bramy?

Komfort użytkowania bramy
Najważniejszą korzyścią płynącą z automatyki do bram jest oczywiście komfort użytkowania bramy. Ile razy po ciężkim dniu w pracy mocowałeś się z bramą, a zimny deszcz padał na twoją głowę? Na pewno pamiętasz niejedną taką sytuację. Można w prosty sposób to zmienić, decydując się na system automatyki. Już nigdy nie zmokniesz ani nie będziesz siłować się z kluczem, który nie chce wejść do oblodzonego zamka. Wysiądziesz z samochodu dopiero w suchym i ciepłym garażu, ciesząc się z dobrze podjętej decyzji.
Jak działa automatyka do bram? Na to pytanie odpowie nasz ekspert z firmy Olbud: System automatyki pozwala za pomocą pilota zdalnego sterowania otworzyć bramę garażową. Co najważniejsze, producenci do bram oferują dzisiaj również napędy do nich. Dzięki temu doradcy techniczni dobierają odpowiedni rodzaj automatyki do wymiarów i ciężaru skrzydeł bramy, a także do sposobu ich otwierania. Chociaż napęd automatyczny można dzisiaj zainstalować do każdego rodzaju bram garażowych, to należy dobrać właściwe rozwiązania.

Oszczędność czasu i energii
Dzięki temu, że brama otwiera się automatycznie, oszczędzamy również nasz czas i energię. W końcu nie musimy przesuwać ciężkich skrzydeł, tracąc przy tym mnóstwo sił i cennych chwil. Siedzimy wygodnie w aucie, ciesząc się luksusem, jaki mogliśmy sobie zagwarantować.
Czy można zamontować automatykę do starej bramy? Tak, lecz aby automatyka do bram działała sprawnie, musimy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim skoncentrujmy się na:
• stanie technicznym konstrukcji – czy nasza dotychczasowa brama może mieć zainstalowany automatyczny napęd?
• ciężarze skrzydła bramy – czy brama nie jest za ciężka?
• łatwości przesuwania się skrzydeł – zacinająca się brama może stanowić duży problem. Skrzydła powinny otwierać się płynnie, bez żadnych tarć,
• możliwość doprowadzenia przewodów elektrycznych do bramy.
Takich problemów unikniemy, zamawiając gotową bramę z systemem automatyki do bram. To doskonałe rozwiązanie, gwarantujące niezawodną pracę bramy.

Bezpieczne otwieranie bramy
Automatyka do bram jest też w pełni bezpiecznym, zaawansowanym systemem. Wyposażona w system automatyki brama będzie otwierać się w bezpieczny sposób dzięki instalacji fotokomórek. Ten sposób zabezpieczeń pozwala bramie zatrzymać się, kiedy natrafi na przeszkodę. Możemy być informowani o napotkanej przeszkodzie pulsującym światłem i sygnałem ostrzegawczym.
Co się stanie, jeśli dojdzie do awarii albo przerwy w dostawie prądu? Bramy z systemem automatycznego otwierania i zamykania można również w razie potrzeby obsługiwać ręcznie. Jeśli zdecydujemy się na automatykę do bram, wybierzmy sprawdzoną firmę, która zapewnia kompleksową obsługę i oferuje produkty uznanych producentów.

 

Materiał partnera