Zakup kosza na bieliznę. Kryteria wyboru

Kosz na bieliznę i brudne ubrania to obowiązkowy element każdej domowej łazienki lub pralni. Dzięki niemu zadbamy o dobrą organizację miejsca oraz utrzymamy porządek. Oprócz funkcjonalności może on być ciekawym elementem dekoracyjnym naszej łazienki. Kosze mogą mieć różną wielkość, kolor oraz być wykonane z różnych tworzyw.  Kryteriów wyboru jest bardzo dużo, na co więc zwrócić uwagę przy zakupie kosza na bieliznę?

Funkcjonalność i design

W łazience ważne jest, aby kosz na bieliznę nie utrudniał korzystania z niej. Przy wyborze kosza zwróćmy uwagę na jego funkcjonalność. Jeżeli wybieramy kosz z pokrywą, sprawdźmy czy po ustawieniu go w łazience pokrywa może uchylić się na całą szerokość. Każdorazowe wysuwanie kosza nie będzie dla nas wygodne. Ciekawym i dość nowym rozwiązaniem na brudne pranie są kosze z siedziskiem, na którym możemy też usiąść, jednak nie jest to najtańszy wybór. Kosz na bieliznę może pełnić również funkcję ozdobną, pod warunkiem, że zadbamy o ciekawy design i dopasujemy go wyglądem do naszego wnętrza. Szeroka gama produktów pozwoli nam w każdej łazience czy pralni w ciekawy sposób wyeksponować kosz na bieliznę.

Pojemność

Do małych łazienek idealny będzie wąski kosz na brudne pranie, jednak często jego pojemność jest zbyt mała, co powoduje, że koszt staje się niezbyt praktyczny. Wybierając idealny kosz, oszacujmy nasze potrzeby i zmierzmy dokładnie miejsce w łazience. W takim pomieszczeniu liczy się każdy centymetr. Dobrym rozwiązaniem może być kosz narożny, który można idealnie wpasować w róg naszej łazienki. Dość popularnym rozwiązaniem są ostatnio specjalne meble, które mają wbudowany już kosz na pranie, dzięki czemu możemy zaoszczędzić więcej miejsca. Jeżeli mamy te szczęście i jesteśmy w posiadaniu dużej łazienki lub pralni możemy zafundować sobie kosz na bieliznę o dużej pojemności, co sprawi, że z łatwością zmieścimy w nim sporą ilość brudnych ubrań.

Materiał

Kosze na bieliznę mogą być wykonane z plastiku, który jest lekki i łatwy do utrzymania w czystości, drewna czy metalu.

Kosze na bieliznę wyplatane ręcznie z wikliny, rattanu, bambusa czy trawy to materiały naturalne i ekologiczne. Znajdą zastosowanie w nieco większych pomieszczeniach. Pasują do każdej łazienki czy pralni, niezależnie od jej wystroju czy koloru i prezentują się niezwykle stylowo – dowiadujemy się w rozmowie z ekspertem ze sklepu Susen Gray.

Kosze, niezależnie od rodzaju materiału powinny mieć otwory zapewniające odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiegające rozwojowi pleśni. Jeżeli do koszy na bieliznę używamy wkładów materiałowych wybierajmy tworzywa przewiewne, tj. płótno lub bawełnę.

Materiał partnera