Zabij roztocza streamerem

Czy wiesz, że roztocza żerują w pościeli? Te małe pajęczaki stanowią aż 10% wagi kołder i poduszek. Mieszkają też w obiciach mebli i pluszowych zabawkach, którymi bawią się Twoje dzieci. Choć z pozoru niegroźne, są wrogiem alergików. Mogą wywoływać astmę, zapalenie zatok i spojówek oraz problemy ze skórą.

Jak pozbyć się roztoczy?

Naturalnej pościeli nie da się wyprać w zwykłej pralce. Pióra pod wpływem wody zbijają się i nie da się ich dobrze wysuszyć. Nie znaczy to jednak, że kołdry i poduszki muszą być brudne. Można je wyczyścić gorącą parą. Świetnie nadaje się do tego prasowacz parowy. To urządzenie wykorzystywane przede wszystkim do prasowania w pionie, które emituje duże ilości gorącej pary. Pod wpływem wysokiej temperatury roztocza giną, a pościel staje się bezpieczna i pachnie świeżością. Zakup parownicy do użytku domowego to wydatek kilkuset złotych, na który powinny pozwolić sobie przede wszystkim osoby cierpiące na uczulenie na roztocza. Co więcej, regularne czyszczenie streamerem kołder i poduszek to gwarancja zdrowego snu.

Inne zastosowania prasowacza parowego

Streamera używa się bardzo łatwo. Wystarczy skierować strumień gorącej pary na czyszczoną powierzchnię. To właśnie dlatego prasowacze parowe nadają się doskonale do czyszczenia tapicerki meblowej. Parownicą można także z powodzeniem zdezynfekować zabawki dzieci, np. ukochane pluszaki, które po latach stają się prawdziwym siedliskiem roztoczy i innych szkodliwych drobnoustrojów. Streamer nadaje się do oczyszczania materacy łóżek. Za jego pomocą można również łatwo odświeżyć ubrania, które długo wisiały w szafie. Prasowacz nie tylko zabije brzydki zapach i zdezynfekuje odzież, ale także pomoże przywrócić jej pożądany fason.

Warto zaznaczyć, że stosowanie prasowacza parowego jest w pełni bezpieczne dla pielęgnowanych powierzchni. Strumień gorącej pary nie może przypalić materiałów. Z pewnością nie pozostawi również na tapicerce meblowej czy ubraniach błyszczących śladów.

Dodatkowe informacje: prasowaczeparowe.pl

Materiał partnera