Sposoby pomocy zwierzętom

Sposoby pomocy zwierzętom krzywdzonym i zaniedbanym

Nie wszystkie zwierzęta mają to szczęście, że mogą mieszkać wspólnie z ludźmi i być przez nich objęte opieką. Wiele jest zwierząt porzuconych przez człowieka, zaniedbanych i opuszczonych, które błąkają się po miastach. Jak powiedział Mały Książę „musisz być odpowiedzialny, za to, co oswoiłeś”, dlatego każdy z nas powinien starać się pomagać bezdomnym zwierzętom po to, by zapewnić im godne życie.

1% podatku może odmienić życie bezdomnego zwierzaka!

Sposobów pomocy bezdomnym i zaniedbanym zwierzętom jest wiele. Możemy m.in. wspierać miejscowe schroniska dla zwierząt, ofiarowując im karmę oraz akcesoria do pielęgnacji. Zakup worka karmy raz w miesiącu to dla nas naprawdę niewielki wydatek, a pozwala schronisku lepiej zatroszczyć się o byt przebywających w nim psów i kotów. Możemy także podarować schronisku i obecnym w nim zwierzakom nieużywane koce, które z pewnością przydadzą się w okresie zimowym i zapewnią zwierzętom ciepło i przytulne schronienie. Jeśli natomiast szczególnie na sercu leży nam los krzywdzonych i porzuconych (szczególnie w okresie wakacyjnym) zwierząt, świetnym pomysłem jest ofiarowanie zaniedbanym zwierzętom 1% swojego podatku. Możemy to zrobić m.in. za pośrednictwem strony internetowej Fundacji Straż Dla Zwierząt, korzystając z zamieszczonych na niej danych. Straż dla Zwierząt pomaga bezdomnym i maltretowanym zwierzętom, zapewnia im opiekę medyczną oraz interweniuje w przypadku stwierdzenia złego traktowania przez człowieka.

Dlaczego powinniśmy pomagać zwierzętom?

Zwierzęta, szczególnie psy i koty, są uzależnione od człowieka. Czworonogi, podobnie jak ludzie, potrzebują bowiem naszej opieki i ciepła, aby móc godnie żyć. Ma to szczególne znaczenie w okresie zimowym, kiedy wiele czworonogów cierpi z powodu chłodu i zimna. W okresie wakacyjnym z kolei wiele zwierząt jest porzucanych oraz narażonych na uszczerbek na zdrowiu lub śmierć pod kołami samochodów. W razie zauważenia, że jakiemukolwiek zwierzęciu dzieje się krzywda, nie pozostawajmy obojętni! Poinformujmy Straż dla Zwierząt, która pomoże krzywdzonemu zwierzakowi. Ograniczeniem są oczywiście pieniądze, gdyż warto wiedzieć, że takie instytucje utrzymują siebie i swoich podopiecznych głównie ze wsparcia finansowego ludzi, dla których los zwierząt nie jest obojętny. Aby mogły zapewnić wszystkim czworonogom karmę, schronienie, szczepionki oraz leki, potrzebne jest więc nasze wsparcie. Ofiarowując Straży dla Zwierząt wspomniany już 1% podatku, bardzo pomoże jej lepiej zatroszczyć się o los krzywdzonych i porzuconych przez innych ludzi zwierząt. Nie bądźmy nieczuli na los naszych czworonożnych przyjaciół i pomóżmy im przywrócić wiarę w człowieka!

Materiał partnera