Rolety w kasecie – dobra alternatywa dla żaluzji

Przy urządzaniu wnętrz warto stawiać na to, co funkcjonalne i estetyczne. Modny od kilku lat minimalizm święci triumfy w wielu polskich domach. Nic dziwnego – im bardziej uporządkowana przestrzeń, tym większa wygoda i pewność, że wybraliśmy to, co najpraktyczniejsze. Jednym z takich nowoczesnych rozwiązań są rolety w kasecie, które skutecznie blokują dopływ światła i stanowią elegancki element wyposażenia.

Według producentów opraw okiennych, rolety w kasecie stanowią jedną z najchętniej wybieranych opcji. Nic dziwnego – mają wiele zalet i przewyższają stopniem funkcjonalności pozostałe produkty o podobnym przeznaczeniu. Na ich rzecz coraz częściej rezygnuje się z klasycznych zasłon, firanek, czy żaluzji. Dlaczego? W tradycyjnych oprawach okiennych bardziej gromadzi się kurz, wymagają więc one znacznie intensywniejszej i regularnej pielęgnacji. Nie sprawdzą się więc w przypadku alergików, którzy są szczególnie wrażliwi na gromadzące się roztocza i zanieczyszczenia. Ze względu na to, lepiej zdecydować się na produkt, w którym materiał zwija się i chowa się w specjalnej kasecie, zapobiegając tym samym nadmiernemu osadzaniu się kurzu.

Co więcej, rolety na okna wewnętrzne są łatwe w czyszczeniu i uniwersalna. Bez problemu dopasują się do każdego stylu pomieszczenia, zarówno tego klasycznego, jak i nowoczesnego. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala na dobór jak najlepszego rozwiązania, które będzie doskonałym uzupełnieniem dowolnej aranżacji. Jednocześnie nie zdominuje wnętrza, ponieważ kaseta w klasycznej bieli lub w innym kolorze, dobranym do ramy okna, nie będzie rzucać się w oczy tak, jak typowa zasłona lub żaluzja. Przykładowo, do tradycyjnych, sielskich aranżacji, możemy zakupić wzór kasety imitujący drewno. Szeroki wybór kolorystyki występuje również w obrębie tkanin, dlatego każdy znajdzie model dostosowany do swoich oczekiwań.

Wygodne, eleganckie i uniwersalne

W przypadku rolet wewnętrznych możemy wybierać pomiędzy różnymi rodzajami materiałów. W ten sposób dobierzemy właściwy poziom ochrony przed promieniowaniem. Wśród dostępnych opcji znajdują się tkaniny standard, gumowane, zaciemniające, a także typu „dzień-noc”, które umożliwiają regulowanie wpadającego światła zależnie od aktualnej pory dnia oraz panującej na zewnątrz pogody. Ostatnim powodem, dla którego warto zdecydować się na ten rodzaj oprawy, jest prostota montażu. Całość jest bezinwazyjna, nie naruszy struktury naszych okien, a dzięki praktycznej instrukcji, samodzielnie poradzimy sobie z ich instalacją.

Bez problemu dopasujemy je do wymiaru okna, przede wszystkim dzięki regulującym przyleganie materiału prowadnicom bocznym, oraz możliwości zamówienia rolet na wymiar. W ten sposób dobierzemy wielkość nawet do najbardziej wymagających opraw. Specjalnie zaprojektowane prowadnice boczne, poza doskonałym dopasowywaniem się do okna, zapewniają przyleganie materiału do powierzchni szyby, a także gwarantują doskonałą ochronę przed promieniowaniem słonecznym. Rolety sprawdzą się więc niezależnie od pory roku, zapewniając komfort przebywania nawet w najbardziej nasłonecznionych wnętrzach.

Materiał partnera