Rodzaje zadaszeń z poliwęglanu

W Polsce klimat zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Sporo w ciągu roku mamy dni szarych, zimnych, deszczowych i wietrznych. Nasze rodzime budownictwo oczywiście to uwzględnia i domy dają nam schronienie przed warunkami atmosferycznymi. Okazuje się jednak, że zawsze jeszcze można wprowadzić udogodnienia zwiększające nasz komfort. Takimi są na przykład dodatkowe zadaszenia.

Materiał, z jakiego są wykonane

Zadaszenia mogą być wykonane ze stali, aluminium, szkła, akrylu, poliwęglanu, a nawet z drewna. Materiał często decyduje o cenie, ale nie ona powinna być głównym kryterium, tylko nasze potrzeby. Stalowe są wytrzymałe, ale ciężkie. Przy aluminium największymi zaletami są lekkość i estetyka. Szkło wygląda elegancko, ale nie jest tak wytrzymałe na uszkodzenia, jak poliwęglan. Eksperci z firmy Lumiterm polecają go szczególnie na zadaszenia.

Jest wytrzymały na zniszczenia, odporny na UV, dobrze przepuszcza światło i ma atrakcyjny wygląd.

Do tego występuje w wersji przeźroczystej, mlecznej lub w jednym z wybranych kolorów. Dlatego dziś przyjrzymy się szczegółowo zadaszeniom z poliwęglanu.

Daszki nad drzwiami wejściowymi

Nawet, jeśli bardzo się spieszymy do domu przy brzydkiej pogodzie, drzwi to jest miejsce, gdzie musimy się zatrzymać. Czasem postawić dziecko, czasem zakupy czy bagaż, żeby odszukać klucz. A czasem jesteśmy gościem i po prostu musimy poczekać, aż ktoś nam otworzy. Zadaszenie sprawi, że nie będzie nam w tym czasie kapać za kołnierz.
Daszkiem chronimy nie tylko siebie i naszych gości, ale i same drzwi. Zacinający deszcz może prowadzić do namakania drewna, a co za tym idzie do dalszych problemów z domykaniem czy niszczeniem materiału, z którego drzwi są wykonane. Śnieg również nie napada nam pod same drzwi, jeśli posiadamy zadaszenie.
Na rynku spotkać można daszki w wielu wariantach: płaskie, jak i łukowe, występujące w różnych rozmiarach, modelach i kolorach. Ważne, żeby dobrać odpowiedni stylem czy barwą do elewacji, drzwi czy otoczenia budynku. Dobrze dobrany daszek będzie nie tylko spełniał funkcje praktyczne, ale również ozdobi fasadę i sprawi, że będzie miała ciekawy wygląd.

Zadaszenia tarasów, balkonów czy werand

Zadaszenia doskonale sprawdzą się też nad tarasem, werandą czy balkonem. Dzięki nim będziemy mogli spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Zwiększą funkcjonalność tych przestrzeni i sprawią, że przebywanie w nich będzie bardziej komfortowe. Do tego tworzywo poliwęglanowe idealnie komponuje się z innymi materiałami, dlatego zadaszenie tarasu może być montowane np. na podstawowym stelażu drewnianym, stalowym lub murowanym z czerwonej cegły.
Powyższe właściwości materiału umożliwiają również użycie go na wiaty garażowe, zadaszenia zewnętrzne oraz ogrody zimowe.W Polsce klimat zdecydowanie nas nie rozpieszcza. Sporo w ciągu roku mamy dni szarych, zimnych, deszczowych i wietrznych.

Materiał partnera