Pudła kartonowe jako przydatne wyposażenie warsztatu

Karton to obok folii jedno z najczęściej wykorzystywanych tworzyw do przechowywania i transportu wszelkiego rodzaju towarów i materiałów. Na co dzień pudła kartonowe używane są przez firmy transportowe i kurierskie oraz urzędy pocztowe i gospodarstwa domowe. Znajdą one również zastosowanie w różnego rodzaju warsztatach. Do czego może przydać się karton w warsztacie?

Przede wszystkim kartony są użyteczne do przechowywania drobnych narzędzi, akcesoriów i materiałów. Ich przydatność wynika z bardzo wielu zalet.

Przede wszystkim lekkość

Pudła kartonowe znane są przede wszystkim ze swej niewielkiej masy. Nawet egzemplarze dużych rozmiarów i wykonywane z materiału o wielu warstwach są znacznie lżejsze od opakowań wytwarzanych z materiałów takich jak plastik czy szkło. To właśnie z tego powodu są chętnie wykorzystywane przez firmy kurierskie i pocztę – ich waga jest tak mała, że nie wpływa znacząco na masę całkowitą przesyłki, ponadto nie obciąża nadmiernie pojazdów i pozwala maksymalnie wykorzystać ich ładowność.

– W warsztacie ta zaleta jest również bardzo przydatna, szczególnie jeśli kartony wykorzystywane są przechowywania ciężkich, metalowych części – wyjaśnia przedstawiciel Wytwórni Opakowań Kartonowych.

Wysoka wytrzymałość

Mimo że karton to w zasadzie nieco grubszy papier, to jego wytrzymałość na różnego rodzaju czynniki jest zdumiewająca. Karton jest w stanie zabezpieczyć swoją zawartość przed wyższymi temperaturami, a także do pewnego stopnia przed wilgocią. Pudełka o wystarczająco grubych ściankach są również odporne na wysokie obciążenia.

Porządek w warsztacie

W każdym warsztacie utrzymanie porządku jest kwestią kluczową dla zapewnienia odpowiednich warunków pracy i bezpieczeństwa. Pudełka kartonowe umożliwiają to – dzięki nim możemy trzymać elementy i materiały oddzielnie, co umożliwia szybkie odnalezienie potrzebnej rzeczy.

Wielokrotność użytku

Pudełka kartonowe nie zużywają się szybko, można je z powodzeniem wykorzystywać do przechowywania bardzo różnych rzeczy. Większość pudełek można łatwo rozłożyć i schować, np. w szczelinie między ścianą a meblami warsztatowymi, a następnie złożyć, kiedy będą znowu potrzebne. W ten sposób dbamy o porządek w warsztacie.

Cena

Ostatnią, ale nie mniej ważną zaletą pudełek kartonowych jest ich cena. Opakowania tego rodzaju są bardzo tanie, co jest atutem, który docenia wiele przedsiębiorstw. Dodatkowo na niski koszt ich zakupu wpływa fakt, że możemy je wykorzystywać wielokrotnie. Jeśli pudełka ulegną zniszczeniu, nie musimy płacić za ich utylizację, bowiem można je oddać do recyklingu.

Materiał partnera