Przydatne akcesoria do domu

Zapanowanie nad porządkiem w domu nie jest prostym zadaniem! Z pomocą przychodzą akcesoria z tworzyw sztucznych – niepozorne, lecz dobrze przemyślane przedmioty, które ułatwiają życie. Prezentujemy przegląd akcesoriów domowych, które warto mieć w kuchni, przedpokoju czy łazience. Sprawdź, jak możesz oszczędzić czas i wysiłek oraz uporządkować swoje otoczenie!

Przydatne akcesoria kuchenne

Akcesoria kuchenne sprawiają, że gotowanie jest przyjemniejsze, a sprzątanie po nim zajmuje mniej czasu. Jeśli spędzasz go sporo na przygotowywaniu posiłków, proponujemy Ci kilka przedmiotów, które wprowadzą do Twojej pracy ład i sprawią, że uporasz się z nią szybciej.

Pierwsza propozycja to dzbanek z miarką. To akcesorium jest dostępne w różnych pojemnościach, od 0,3 litra do 2 litrów. Dostępne są także modele z pokrywą oraz przystosowane do chłodzenia napojów. Dzbanki z miarką docenią osoby, które często robią ciasta, naleśniki czy drinki i nie przepadają za gotowaniem „na oko”. Miarka zapewnia precyzję dozowania składników i pozwala szybko się zorientować, ile porcji napoju mamy jeszcze do dyspozycji.

Dla osób, które mają swój ogródek (choćby na balkonie) i nie lubią marnowania żywności, gratką będzie wiadro do kompostu z filtrem. Pozwala na gromadzenie odpadów organicznych. Szczelne wieko i filtr węglowy zabezpieczają przed wydostawaniem się przykrych zapachów. Kompost może być użyty do nawożenia roślin doniczkowych oraz ogrodowych.

Wybór akcesoriów kuchennych jest ogromny. Więcej znajdziesz na stronie producenta – Rotho.

Akcesoria do przedpokoju i nie tylko

Od jesieni aż do wiosny polski klimat funduje nam deszcz i śnieg. Te zaś wiążą się z ubrudzonymi butami. Oszczędzisz sobie sporo sprzątania, jeśli błoto i ziarenka piachów przynoszone do domu zatrzymasz w jednym miejscu. Konkretnie – na podstawce pod obuwie. Kładąc na niej buty, mamy pewność, że błoto, piach i woda zostaną zatrzymane i nie zostaną rozniesione na stopach domowników po innych pomieszczeniach. Znacznie prościej jest wyczyścić niewielką podstawkę niż całą podłogę, prawda?

Kolejnym akcesorium, które przyda się nie tylko w przedpokoju, jest niewielki taboret. Jego konstrukcja zapewnia stabilność, a antypoślizgowa powierzchnia zapobiega upadkowi. Wysokość (nieco poniżej 24 cm) sprawia, że sięgniemy na najwyższe półki. Jednocześnie dzieci i osoby starsze nie będą miały problemu z wejściem na taboret, co ułatwi im np. korzystanie z wanny. To niewielkie i poręczne akcesorium, które łatwo schować, gdy jest nieużywane.

Akcesoria dla zwierzaków

Zwierzę to pełnoprawny domownik. Chcemy dbać o jego komfort! Pomoże w tym kilka akcesoriów.

Posiadacze małych zwierzaków, które szybko rosną, zainteresują się z pewnością miską o regulowanej wysokości. Kocięta i szczenięta mają trudności z jedzeniem z misek dla dorosłych zwierząt. Dlaczego więc nie sprawić młodym pupilom miski, która będzie rosła wraz z nimi? Dzięki temu nie musimy wymieniać akcesorium, gdy zwierzę podrośnie.

Materiał partnera