kuchenne gadżety

Pomysłowe gadżety do kuchni

Gotowanie to czynność, którą jedni uwielbiają, drudzy nienawidzą. Bez względu na podejście do przygotowywania posiłków, konieczne jest odpowiednie wyposażenie kuchni. Kluczowe znaczenie mają nie tylko naczynia, ale także gadżety. Te najbardziej pomysłowe są w stanie przyśpieszyć i ułatwić przyrządzanie smakołyków.

Blender do koktajli

Jaki jest obecnie najmodniejszy sprzęt z kategorii małego AGD? Blender do koktajli! Co decyduje o popularności urządzeń takich jak blender Botti Yovi? Przede wszystkim kremowy, owocowo-warzywny koktajl – smoothie – do przyrządzania którego świetnie się nadaje. Modny smakołyk cieszy się ostatnio sporym zainteresowaniem. Powód? Ta prawdziwa bomba witamin i minerałów, podawana w smakowitej formie, świetnie sprawdza się w roli drugiego śniadania oraz przekąski między posiłkami.

Wkład do gotowania na parze

Czasami masz ochotę na warzywa na parze, ale Twój budżet nie przewiduje kupowania drogiego parowaru? Zdecydowanie ekonomiczniejszą i mniej zajmującą miejsce opcją jest wyposażenie się we wkład do gotowania na parze. Jego rozmiar można dopasować do ulubionego garnka, choć najłatwiej znaleźć wkłady o średnicy nieco ponad 20 cm.

Podkładka pod łyżkę

Podkładka pod łyżkę to gadżet, który muszą mieć wszyscy wielbiciele porządku, a także kuchenne niezdary. Niewielka podkładka kosztuje nie więcej niż 10 zł, a pozwala uniknąć mało estetycznych plam powstałych po zetknięciu się łyżki lub chochel z żywnością i późniejszym odłożeniu jej na blat. Tego typu gadżety zazwyczaj wykonane są z trwałych tworzyw sztucznych, dzięki czemu można je swobodnie myć w zmywarkach.

Pojemnik na żywność ze szkła hartowanego

Pojemniki ze szkła hartowanego cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co prawda nie nadają się do odgrzewania żywności w kuchenkach mikrofalowych, ale do przechowywania smakołyków w lodówce już jak najbardziej. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim materiał – szkło nie wchodzi w kontakt z żywnością, jest ekologiczne, a dodatkowo nie ulega odbarwieniu.

Otwieracz do butelek i słoików

O ile otwieracz do butelek ma każdy, o tyle z tym do słoików jest zdecydowanie trudniej. Obecnie można połączyć obie funkcje, wybierając otwieracz do butelek i słoików. Niedrogi gadżet świetnie poradzi sobie z kapslami (od tych plastikowych, przez aluminiowe), a także pomoże otworzyć nawet najbardziej zakręcony słoik. Przyda się też w przygotowaniu przetworów – przed zagotowaniem można sprawdzić, czy wieczko się nie przekręca.

Materiał partnera