Klimatyzatory przenośne – najważniejsze zalety

Fala upałów, głównie w lecie, może być uciążliwa. Piękna słoneczna pogoda dodaje nam energii i chęci do życia, ale gdy jest zbyt gorąco, czujemy się zmęczeni. Zarówno w mieszkaniach, jak i firmach bywa tak duszno, że trudno nam oddychać. Najlepszym rozwiązaniem jest zamontowanie klimatyzatora przenośnego – poniżej jego wady i zalety.

Klimatyzatory przenośne znakomicie ochłodzą pomieszczenie, a poza tym można je w każdej chwili przestawić w dowolne miejsce. Są też znacznie tańsze od urządzeń montowanych na stałe. Wyjaśniamy, jakie są zalety klimatyzatora przenośnego, uniwersalnego do każdego mieszkania, domu czy biura.

Wśród licznych modeli warto wybrać cichy klimatyzator przenośny. Nie będzie nas rozpraszał hałasem, co jest bardzo ważne głównie w pomieszczeniach biurowych. Ważne też, aby był łatwy w obsłudze i funkcjonalny. Wielu kupujących interesują klimatyzatory przenośne bez rury – na rynku są już rozwiązania umożliwiające jej montaż „na odwrót”.

Klimatyzator przenośny zapewni komfort termalny

Podstawową zaletą mobilnego klimatyzatora jest ochłodzenie pomieszczenia. Jeśli pogoda aż nazbyt dopisuje i temperatury są tak wysokie, że nie możemy się na niczym skupić, musimy zadbać o napływ świeżego powietrza. Klimatyzatory przenośne zapewniają komfort, odpowiadając na nasze potrzeby.

Błyskawiczne chłodzenie to ogromny atut przenośnego klimatyzatora, gdyż nie ma na rynku innego produktu, który ochłodzi pomieszczenie tuż po podłączeniu go do prądu. Jest szybki, a ponadto bardzo skuteczny – co prawda czas potrzebny do schłodzenia mieszkania czy biura zależy od wielu czynników, m.in. od danego modelu, wielkości pomieszczenia czy zastanej w nim temperatury.

Sprawny i szybki montaż

Klimatyzatory przenośne cechuje między innymi łatwy i szybki montaż – urządzenie trzeba tylko ustawić w wybranym miejscu i podłączyć do prądu. Do jego instalacji nie jest potrzebne wsparcie fachowca. Z kolei rurę odprowadzającą ciepłe powietrze należy wystawić na zewnątrz, np. przez okno. Warto też wcześniej zadbać o uszczelnienie okna – to bardzo ważne, gdyż wpływa również na efektywność urządzenia.

Do użytku domowego warto wybrać mniejsze jednostki, tzw. kompaktowe. W pomieszczeniach o dużej powierzchni, np. biurach różnych korporacji, sprawdzą się profesjonalne klimatyzatory przemysłowe o dużej mocy.

Mobilność – korzystaj, gdzie chcesz

Jeśli chcemy używać klimatyzatora w różnych pomieszczeniach, mobilność urządzenia jest ogromną zaletą. Są one wyposażone w kółka, dzięki którym przemieścimy je bez wysiłku. Można go w kilka minut przenieść np. z salonu do sypialni albo z jednego pomieszczenia biurowego do drugiego. Inną opcją jest zakup klimatyzatora stacjonarnego – rozwiązanie to ma sens dla właścicieli domów i lokali własnościowych, ale dla wynajmujących polecamy jedynie przenośny klimatyzator.

Taniej niż za tradycyjny klimatyzator

stacjonarny klimatyzator do mieszkania lub domu kupimy za ok. 1000 zł, ale nie będzie to urządzenie wydajne ani ciche. Za dobrej jakości produkt trzeba zapłacić dwukrotność tej kwoty, czyli co najmniej 2000 zł. Co więcej, razem z montażem wyniesie nas to o. 3-5 tys. złotych. Cichy klimatyzator przenośny kupimy znacznie taniej, czyli za ok. 1000 zł.

Ulepszone modele oferują dodatkowe funkcje, np. nawilżanie powietrza, za co trzeba dopłacić, ale i tak jest to bardziej opłacalny wybór. Droższe są profesjonalne klimatyzatory przemysłowe, odpowiednie do dużych powierzchni – za taki produkt należy zapłacić około 4-9 tys. złotych.

Klimatyzator przenośny bez rury?

Wielu użytkowników nie decyduje się na klimatyzator przenośny ze względu na konieczność instalacji rury, którą trzeba wystawić na zewnątrz. Aby móc ochłodzić pomieszczenie, pobiera z otoczenia ciepłe powietrze i wyrzuca je na zewnątrz. Niezbędnym elementem jest zatem rura albo agregat.

Aby urządzenie mogło działać, trzeba podłączyć do niego rurę wystawianą przez balkon albo okno w celu odprowadzenia powietrza, co wygląda mało estetycznie. Na rynku są jednak modele umożliwiające częściową rezygnację z rury. Montuje się ją wtedy „na odwrót”, a zatem dla tych, którzy szukają klimatyzatora przenośnego bez rury, będą najlepszym rozwiązaniem.

Materiał partnera