działka

Dom idealny na działkę – jaki powinien być?

Weekendowy pobyt na działce za miastem to pomysł, który jednych zachwyca, w innych natomiast budzi niechęć, wywołaną obawą przed niewygodami. Rzeczywiście, starszego typu domki na działkach często są ciasne, chłodne lub bardzo gorące i pozbawione podstawowych udogodnień, jak bieżąca woda i toaleta. Zupełnie inne warunki zapewniają nowoczesne domki letniskowe.

Domki letniskowe wczoraj i dziś

Polacy uwielbiają działkowanie i do tego typu wypoczynku coraz częściej przekonują się reprezentanci młodszego pokolenia. Wypoczynek na łonie natury, w odosobnieniu i prywatności, to w dzisiejszych czasach niewątpliwie luksus – zauważa nasz rozmówca z firmy LIGAR z siedzibą w Stargardzie.

Jednak współcześni działkowicze przywiązują coraz większą wagę do komfortu wypoczynku. Dlatego właśnie nowo powstające domki na działkach niczym nie przypominają improwizowanych altanek, sklecanych z przypadkowych desek i pokrytych płaską blachą czy papą.

Jaki domek na działkę?

Zastanawiając się nad obiektem wypoczynkowym na działkę mamy do wyboru wiele możliwości. Podczas gdy niektórzy właściciele działek są skłonni zadowolić się małą przyczepą kempingową, inni decydują się raczej na wznoszenie niewielkich, ale solidnych domków drewnianych.

To drugie rozwiązanie jest niewątpliwie wygodniejsze i bezpieczniejsze. Przyczepy kempingowe niestety dość często padają ofiarą włamywaczy i chuliganów, a każdorazowe odstawianie takiego pojazdu na strzeżony parking generuje dodatkowe koszty. Drewniane domki letniskowe są bardziej przestronne, trwalsze i łatwiejsze do zabezpieczenia przed niechcianymi gośćmi pod nieobecność gospodarzy.

Najczęściej domki na działkę buduje się w technologii szkieletowej. Takie domki, określane też jako skandynawskie lub kanadyjskie, są bardzo łatwe i szybkie w budowie, a co ważniejsze, możliwe do zamieszkania przez cały rok. Zatem budując drewniany dom na działce możemy znacznie przedłużyć sezon, a nawet korzystać z jego uroków zimą.

Aby dom letniskowy mógł pełnić funkcję budynku całorocznego, trzeba oczywiście zadbać o wyposażenie go w dobrą izolację, ogrzewanie i podłączenie wszystkich niezbędnych mediów. Na szczęście nie jest to zadanie trudne i możesz zlecić je specjalistom, którzy przygotują Twój nowy dom pod klucz, od projektu po podłączenie c.o.

Korzystając z oferty doświadczonych firm, zajmujących się budową domów kanadyjskich, możesz oczekiwać zarówno niewielkiego, parterowego budynku o powierzchni ok. 50 m2, jak i dużego, piętrowego domu, w którym swobodnie pomieścisz dużą rodzinę czy grupkę przyjaciół.

A co z kwestiami praktycznymi takiej inwestycji? Budowa drewnianego domu jest niedroga. Obecnie również uzyskanie pozwolenia na budowę nie jest trudne, a najlepsze firmy takie formalności załatwiają za swoich klientów.

Materiał partnera