Dlaczego warto kupić dom na osiedlu domków jednorodzinnych?

Możliwość mieszkania w domu z działką jest dużo bardziej satysfakcjonująca niż mieszkanie w bloku otoczone sąsiadami. Niektóre osoby decydują się na budowę domu, jednak zazwyczaj koszty są znacznie większe niż początkowo się zakłada. Dom na osiedlu domków jednorodzinnych to inwestycja deweloperska, która w porównaniu do innych form mieszkalnych, posiada sporo zalet.

Mieszkanie w domu jednorodzinnym

Posiadanie własnego domu to dużo większa prywatność niż mieszkanie w bloku. Właściciele nie muszą się obawiać, że zaleją sąsiada, albo że ktoś z góry ich zaleje. Nie dotyczą ich także wszelkie problemy typu palenie na klatce, głośne dzieci i zwierzęta sąsiadów czy zdewastowana piwnica. Dobry zakup mieszkania to często nie tylko wnętrze ale także bezproblemowi sąsiedzi. Zupełnie inaczej jest w przypadku gotowych domów na osiedlu. Każdy sąsiad ma swoją wyodrębnioną przestrzeń, dlatego nikt nikomu nie powinien się naprzykrzać. Nie także problemów z miejscem parkingowym czy garażem dla samochodu. Domy wolnostojące przeznaczone są głównie dla osób ceniących niezależność.

Budowa czy zakup domu?

Zakup domu to znacznie prostsza inwestycja niż zbudowanie go od podstaw. Bardzo często brak doświadczenia i właściwej wiedzy w wielu kwestiach budownictwa sprawia, że postawienie domu wychodzi dużo drożej niż początkowo zakładano. W niektórych przypadkach prowadzi to do problemów kredytowych i przejęcia budowy przez bank. Zakup gotowego domu jest bezpieczniejszym rozwiązaniem. Ekspert z biura sprzedaży mieszkań Immobart w Piasecznie dodaje:

Samą budową deweloperskich domów zajmują się profesjonaliści kierujący się sprawdzonymi technologiami. Klient może dokładnie rozeznać się w ofercie, sprawdzić każdy interesujący go szczegół i wypytać o detale. Pozostanie mu jedynie urządzenie wnętrza, jednak i w tej kwestii może skorzystać z gotowych rozwiązań.

Właściwa ochrona osiedla

Dom wolnostojący to wysoki komfort przy niskich kosztach utrzymania. Umiejscowienie w osiedlu domków jednorodzinnych sprawia, że okolica jest znacznie przyjemniejsza niż w blokowiskach. Często jest także osiedlowa ochrona, która pilnuje porządku w obrębie budynków. Oprócz domu mieszkańcy mogą cieszyć się swoją własną działką, którą zagospodarują wedle własnych potrzeb. Jest to szczególnie pożądane w przypadku posiadania dzieci. Możliwość mieszkania na osiedlu domów jednorodzinnych pozwala na łatwiejszy dojazd do pracy w centrum miasta niż np. z działek położonych poza miejscowością.

Materiał partnera