akcesoria do usuwania śniegu

Akcja zima – akcesoria do usuwania śniegu z dróg i chodników.

Każdego roku wraz z nastaniem niskich temperatur i opadów śniegu mówi się, że zima zaskoczyła drogowców. Ale zima może zaskoczyć każdego, również nas. Dlatego warto dobrze się do niej przygotować i zawczasu zaopatrzyć w odpowiednie narzędzia do odśnieżania dróg oraz chodników. Jakie to narzędzia i gdzie możemy je nabyć? Tego dowiemy się z poniższego artykułu.

Szufla i łopata

Potocznie słów „szufla” i „łopata” używa się zamiennie, jednak w rzeczywistości nie są to synonimy. Jakie są różnice między szuflą, a łopatą?

  • Szufla to narzędzie płaskie, przeznaczone przede wszystkim do spychania śniegu na bok, a nie do nabierania go i odrzucania. Najprostsza szufla wykonana jest z płaskiej, szerokiej sklejki, czasem wyposażona jest w metalowe obicie na krańcu łychy, zabezpieczającym przed starciem w kontakcie z powierzchnią.
  • Łopata do śniegu to większa wersja zwykłej łopaty, którą nabiera się ziemię, węgiel bądź inne sypkie materiały. Posiada głęboką łychę, pozwalającą zebrać większą ilość śniegu i odrzucić go na bok. Wykonywana jest zwykle z blachy metalowej lub tworzyw sztucznych

Szuflada i łopata to podstawowe narzędzia, spotykane najczęściej przy pracach z odśnieżaniem dróg. Istnieje wiele różnych wariantów, różniących się między sobą rozmiarami, typem materiału (drewno, plastik, metal) czy dodatkowymi funkcjonalnościami, takimi jak teleskopowy uchwyt pozwalający dopasować narzędzie do wzrostu posługującej się nim osoby.

Zgarniacze

Zgarniacz to wariant łopaty, który jednak pozbawiony jest standardowego pojedynczego trzonka zakończonego uchwytem. Zamiast tego zgarniacz posiada podłużny pałąk, umożliwiający trzymanie go symetrycznie obiema rękami, bez konieczności pochylania ciała do przodu. Do wygodne rozwiązanie dla osób które z pewnych powodów nie mogą pracować zwykłą łopatą. Zgarniacze posiadają głęboką łychę, na którą nabierany jest śnieg.

Pojemniki na piach i sól

Czasem zwykłe zgarnięcie śniegu to za mało, by zapewnić bezpieczeństwo osobom korzystającym z chodników – pod sypką warstwą mogą tworzyć się już oblodzenia, które stwarzają ryzyko poślizgnięcia się i upadku. Aby je zminimalizować, chodniki posypuje się piaskiem lub solą. Materiały te przechowywane są w pojemnikach, których szeroki wybór znajdziemy w ofercie firmy Asklepios, specjalizującej się w sprzedaży elementów małej architektury. Funkcjonalny pojemnik powinien być duży, dobrze widoczny i wykonany w ten sposób, by zabezpieczać swoją zawartość przed czynnikami zewnętrznymi.

Materiał partnera