Łazienka

Akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnej łazience

Kosz na śmieci i pojemnik na bieliznę

Dystrybucją dobrych akcesoriów i mebli łazienkowych zajmują się takie firmy, jak np. podwarszawska Domeko, która oferuje również aranżację wnętrz i elementy wykończenia. Co powinniśmy mieć w swojej łazience?

Kosz na śmieci to podstawowy element wyposażenia, który powinien znaleźć się w każdej dobrze zorganizowanej łazience. Jego obecność pozwoli na utrzymanie pomieszczenia w porządku oraz nie będzie wymagało wynoszenia do domowego kosza drobnych śmieci, takich jak np. rolki po zużytym papierze toaletowym czy maszynki do golenia. Jego posiadanie ułatwi także segregację śmieci. W łazience najlepiej sprawdzi się niewielki, zamykany kosz, który łatwo się otwiera i nie trzeba pamiętać o jego każdorazowym zamykaniu. Łazienkowy kosz na śmieci to także nowoczesny element, który będzie wspaniale zdobił łazienkę.

Planując wyposażenie łazienki, nie należy także zapominać o koszu na bieliznę. Jest on obowiązkowy szczególnie w sytuacji, gdy pralka znajduje się w łazience. Pozwoli on na odłożenie na miejsce brudnych ubrań, dzięki czemu nie będą one widoczne w łazience oraz nie będzie potrzeby ich zbierania po całym mieszkaniu. Wartym polecania pojemnikiem na bieliznę jest zwłaszcza kosz z kilkoma niezależnymi komorami, który ułatwi segregację prania oraz usprawni proces czyszczenia ubrań.

Dozownik na mydło, mydelniczka oraz kubek na szczoteczki do zębów

Planując aranżację swojej łazienki, warto także zakupić komplet akcesoriów na umywalkę. Są to przede wszystkim dozownik na mydło w płynie, tradycyjna mydelniczka oraz kubeczek na pastę do zębów i szczoteczki. Dlaczego komplet? Wszystkie te akcesoria kupione w zestawie będą bowiem do siebie idealnie pasowały, dzięki czemu nasza łazienka będzie się estetycznie prezentowała. Kupując takie akcesoria mamy do wyboru zarówno tańsze, zazwyczaj wykonane z plastiku, jak i nieco droższe akcesoria ceramiczne lub szklane. Najlepiej jest jednak zainwestować w te ceramiczne, gdyż są one trwalsze i wbrew pozorom mniej podatne na uszkodzenia. Jeśli natomiast mamy niewielką umywalkę, możemy zdecydować się także na akcesoria, które wiesza się bezpośrednio na ścianie. Ich obecność nie tylko ułatwi wykonywanie podstawowych czynności higienicznych, ale także będzie stanowiło ozdobę każdej łazienki. To bowiem w detalach tkwi klucz ładnie zaaranżowanego pomieszczenia.

Materiał partnera